Od začátku utkání byli hosté o něco aktivnější a brzy si vynutili přesilovou hru. Chvíli hráli dokonce v pěti proti třem. Dostali se také do vedení a dál bušili na vrata domácí brany. Prachatičtí šli v první třetině ještě dvakrát do čtyř, což znamená že více než polovinu času strávili v oslabení. To je také stálo hodně sil do další části zápasu.

Rozhodující momenty utkání přišly mezi 21. a 25. minutou. To dokázali hosté nastřílet tři branky a bylo prakticky po zápase. V klidu si pak dokráčeli pro vítězství. O převaze hostů hovoří i počet střel na bránu.

Extraliga junioři: HBC Prachatice - HBC Plzeň 3:6 (0:1, 1:3, 2:2)

Branky: 26. Kovařík, 36. Stöhr, 45. Kovařík - 7. Pavlíček, 21. Banýr, 22. Pavelka, 25. Kristl, 32. Král, 41. Zíka. Vyloučení: 8:3. Využití přesilovek: 2:2. Střely na bránu: 14:40.