Velká cena mládeže o Pohár města Prachatice judistů má skvělý zvuk. Tentokrát se v kategoriích U10, U12 a U14 představilo celkem 141 závodníků ze 16 klubů a tří krajů České republiky. "Vítězové všech kategorií obdrželi pohár, ti na druhých a třetích místech medaile a diplom. Navíc se soutěžilo i v kategorii týmů, kam se započítávala medailová umístění. Hlavní cenu si odvezli mladí judisté z Týna nad Vltavou," uvedl Václav Tomášek z pořadatelského Tatranu Prachatice.

Boje na tatami v Prachaticích mají vždy skvělou úroveň, stejně tak i organizace celé akce. "Turrnaj se opravdu povedl, trenéři jednotlivých klubů si to pochvalovali, což je pro nás jako pořadazele největší ocenění," doplnil Václav Tomášek.

VC Prachatic mladých judistů 23. | Video: Deník/Vladimír Klíma

A jak si vedli domácí závodníci? Ve starší přípravce U10 brali první místa Aleš Běťák (-24 kg) a Viliam Fraško (-35). Stříbrné medaile si odnesli Jiří Janoušek (-29) a Matyáš Krejčí (-26). Bronzové medaile za třetí místa získali Ladislav Sitter (-30) a Jáchym Vorlíček (-33). Těsně pod stupni vítězů skončil čtvrtý Šimon Wagner (-33).

Také mezi mladšími žáky cinkla jedna zlatá medaile, a to zásluhou Antonína Turka (-46). Stříbrnou medaili pak přidal Michal Fraško (-29). Bronzové medaile získali domácí borci hned čtyři, a to Yevhen Kaplun (-29), Pavel Jileček (-35), Radek Šedivý (-46) a Jan Machala (-42). Pátá místa pak vybojoali Tomáš Dresler (-29), Daniel Fríd (-46) a Daniel Hauser (-38).

Velká cena Prachatic 2023. | Video: Deník/Vladimír Klíma

V soutěžích starších žáků získal zlato Tobiáš Neumann (-38). Pátou příčku bral Antonín Hora (-50) a o 6. místo se podělili v kategorii -55 Jan Štolka a Miroslav Geier.

Tímto závodem však program judistů v prachatické sportovní hale nekončí. Již nyní v sobotu 18. listopadu se zde koná 4. kolo skupiny o záchranu Dorostenecké ligy. Začíná se ve 12 hodin. V programu turnajů pak nechybí ani tradiční Vánoční turnaj pro muže a dorost.