Trojice závodníků se zúčastnila mezinárodního USK Cupu v Praze a ve velice silné konkurenci si všichni vedli velice dobře.

Vítězství si z Prahy odvezl Petr Lácha v kategorii do 73 kilogramů. „Petr se pral fantasticky. Osobně jsem na turnaji nebyl, ale podle informací trenérského kolegy Tondy Turka šel Petr výborně první tři zápasy v pavouku a pak jej ve finále čekal druhý nejlepší Slovák, který také prošel svou část bez problémů. Čekal se hodně vyrovnaný zápas, ale za deset vteřin bylo hotovo. Petr svého soupeře hodil na ippon a zaslouženě si odvezl prvenství," komentoval výkon prachatického závodníka trenér Josef Puš.

O medaili se pral i další prachatický závodník, a to Adam Traxler. „Adam je ještě žák a v kategorii do pětapadesáti kil si mezi dorostenci vedl výborně. Porazil republikovou dvojku a dostal se až do souboje o třetí místo. Ten se mu nepodařilo vyhrát, ale v Praze zanechal velmi dobrý dojem," dodal k výkonu A. Traxlera J. Puš.

Třetím závodníkem z Prachatic byl ve váze do 50 kil Petr Dejmek. „V této váze většinou bývá méně závodníků, a tak se perou každý s každým. Petr šel pětkrát, z toho dva zápasy vyhrál a skončil čtvrtý. Je vidět, že jde jeho výkonnost nahoru, pral se také velice solidně," doplnil k výkonu třetího závodníka Tatranu Josef Puš.

Nyní v sobotu pořádají prachatičtí judisté za podpory Města Prachatice tradiční turnaj pro kategorie mláďat, mladšího a staršího žactva. Jedná se o další ročník Velké Ceny Města Prachatice a turnaj proběhne skupinovým systémem. V kategorii mláďat se bude soutěžit v deseti váhových kategoriích. U žactva to bude v mladším i starším deset kategorií u chlapců a devět u děvčat. Velká Cena Města Prachatice má v ostatních oddílech velmi dobrý zvuk a účastní se jí na dvě stovky závodníků z celé České republiky. Bojovat se bude po celý den na třech tatami. Nejlepší tři závodníci v každé kategorii získají diplom a medaili.