Domácí judisté na tom po první části, která se konala v Praze, nebyli vůbec dobře, když si nepřivezli ani bod a byli na šestém místě. Doma se chtěli trochu posunout, aby v následné skupině o udržení měli nějaký bonifikační bod. Výsledky z Prachatic však nenechaly v této skupině kámen na kameni a Prachatickým nakonec chyběl jediný vyhraný zápas ke skupině o postup do extraligy.

Na domácím tatami šli judisté Tatranu výborně. Porazili Mělník 4:1 (40:10), celkově vítěznou Štolu Praha 2:2 (20:17), béčko Litoměřic 7:0 (70:0), SKJ České Budějovice 3:1 (30:10) a jediným prohraným zápasem byl ten s Chomutovem 3:4 (30:40). A právě tento těsný výsledek stál Prachatické postup do skupiny, ve které se bude bojovat o extraligu.

Prachatický turnaj vyhrál Chomutov s osmi body před druhým Tatranem Prachatice se stejným ziskem. O dva body méně měla Štola Praha, po čtyřech čtvrtý Mělník a páté Litoměřice, poslední bez bodu zůstali judisté Českých Budějovic.

Celková tabulka se oproti výsledkům prvního kola hodně změnila. Své postavení si udrželi judisté Štoly Praha, kteří první turnaj vyhráli a do finálové skupiny půjdou z prvního místa. Ze druhé příčky jde dál Mělník, kterému pomohly body z prvního turnaje. Pak už je všechno úplně jinak. Na třetí postupovou příčku poskočil Chomutov, který byl po prvním kole s pouhými dvěma body na pátém místě. Prachatičtí to domácím výkonem vytáhli na místo čtvrté a do tabulky o záchranu si přivedou tři bonifikační body. Celkově měli o dva body méně než Chomutov, se kterým dvakrát prohráli 3:4. Jak blízko byl postup do první skupiny. Spolu s Tatranem půjde do skupiny o udržení páté béčko Litoměřic a šestý SKJ České Budějovice, který neudržel postupové ambice z prvního turnaje a v Prachaticích výsledkově propadl.

Druhá část první ligy, kde převažují družstva z Moravy, byla ještě dramatičtější. Zde nakonec kraloval Sokol Hradec Králové, ale pak již to bylo nesmírně vyrovnané. Druhé Blansko nasbíralo deset bodů a zbylá čtyři družstva měla po devíti bodech. Nakonec se do skupiny o postup vyhoupli judisté z Hranic a do skupiny o záchranu, kde jsou i Prachatičtí, jdou celky Turnova, Jičína a Blučiny. A právě vyrovnanost druhé skupiny vypovídá o tom, že to bude na podzim hodně těžký boj a tři bonifikační body pro prachatický Tatran mohou být v konečném hodnocení prvoligové soutěže judistů hodně důležité.