Prachatičtí judisté skončili v základní skupině v první polovině roku na čtvrtém místě, které je odsoudilo k bojům o udržení této soutěže.

První turnaj této skupiny absolvovali koncem září v Turnově. Šli do něho se třemi bonifikačními body a přímo na tatami si jich připsali dalších šest, když porazili Orel Blučina 4:3, SKJ České Budějovice také 4:3 a Litoměřice B 4:2. Odešli poraženi ze zápasů s Turnovem v poměru 2:4 a s Jičínem 2:5. V tabulkovém účtování to znamená, že první je Turnov se ziskem 13 bodů, druhý Jičín má 10 bodů a třetí Tatran Prachatice o bod méně. Tato tři družstva již mohou být v klidu, přímý souboj o záchranu čeká družstva Českých Budějovic (4 body), Blučiny (4) a Litoměřic B (2).

V předchozím turnaji v Turnově chyběl Prachatickým Jindřich Drahoš, který je bodovou jistotou. Tehdy reprezentoval Českou republiku na Mistrovství světa bezpečnostních složek a z Ruska si přivezl výbornou stříbrnou medaili. „Kluci mi posílali zprávy, jak si vedou v lize. Měl jsem velkou radost, že to v Turnově zvládli. Turnaj v Prachaticích si tak můžeme pěkně užít. Samozřejmě budeme chtít vyhrát všechny zápasy a pokud se to povede, o to lépe se pak bude sezona hodnotit," hleděl k závěrečnému turnaji v kategorii družstev Jindřich Drahoš.

Stejně jako Jindřich by neměl dnes v domácí sestavě chybět ani jeho bratr Jakub. Ten před pár týdny přivezl z republikového šampionátu mužů bronzovou medaili. „Samozřejmě velká spokojenost. Teď nás ještě čeká poslední turnaj družstev, kde se chceme se sezonou rozloučit kvalitními výkony. Sice jdeme skupinu o záchranu, ale k té nám chybí snad jen jedna výhra z pěti zápasů a ani ta nebude asi nutná. To však neznamená, že se na to nepřipravíme. Chceme urvat maximum bodů. Máme v současné době v týmu výborný mix zkušených judistů a nadějných mladých kluků. Bude to prakticky již příprava na další sezonu, ve které, jak já doufám, se snad konečně popereme o postup do nejvyšší Extraligy," těšil se na závěr sezony  Jakub Drahoš.