Prachatičtí se v základní skupině prali s Plzní, Turnovem, Chomutovem a Jablonce. Po prvním turnaji bojovali o druhé místo, ale v tom druhém o vše přišli. „Všechno se to na nás sesypalo. Dlouhodobě je zraněný Radek Aleš, nemohli nastoupit Jakub Drahoš, Petr Lácha, Jirka Petrášek a nebrali jsme ani bod,“ uvedl trenér Josef Puš.

V prvním turnaji skupiny o záchranu Prachatičtí narazili na Ostravu. „Jeli jsme bez nejnižší váhy. Měl s námi být Caban z Českých Budějovic, ale na poslední chvíli onemocněl. S Ostravou jsme prohráli 2:5, když dělali body pouze Petr Lácha a Kuba Drahoš,“ uvedl k prvnímu duelu Josef Puš a pokračoval k ostatním zápasům: „Ve druhém zápase jsme šli proti domácí Olomouci. Tu jsme porazili 4:3. Zde zabodovali Jirka Mátl, Petr Lácha, Jirka Petrášek a Kuba Drahoš. To byl hodně důležitý zápas. Na konec jsme měli Jablonec a ten porazili 5:2. Bodovali Petr Dejmek, Jirka Mátl, Jirka Petrášek, Kuba Drahoš a Pepa Šíma. Celkově musím kluky pochválit, prali se dobře.“

Prachatické čeká druhé kolo, které bude hodně náročné. „Olomouc porazila Ostravu, takže to bude hodně dramatické a mohou rozhodovat i bonifikační body. Do baráže již půjde Jablonec a čeká se na druhého. Máme s Ostravou a Olomoucí stejně bodů. Budeme přemýšlet, jak na jednotlivé zápasy tým postavit. Do baráže samozřejmě nechceme, ale znamená to pro jistotu vyhrát všechny tři zápasy. Vše se odvíjí od zdravotního stavu jednotlivých kluků a samozřejmě uděláme vše pro to, abychom měli s sebou i nejnižší váhu, abychom soupeřům nedávali bod navíc. Máme před turnajem i soustředění,“ hledí k závěrečnému klání trenér Josef Puš.