V silné konkurenci obsadili žáci prachatického oddílu velice slušných výsledků. V kategorii U12 (10 – 11 let) Michal Tomášek ve váze do 32 kg vypadl v 1. kole.

V kategorii U14 (12 – 13 let) získal Daniel Fiala ve váze do 30 kg stříbrnou medaili a potvrdil tím svoji stabilní formu. Vojtěch Nevšímal ve váze do 50 kg skončil na děleném 5. – 6. místě a jen o vlásek mu utekla bronzová medaile. Jeho příkladný přístup v tréninkovém procesu v oddíle je nejlépe vidět právě na jeho zlepšujících se výkonech.

V kategorii U16 (14 – 15 let) Eliška Petrášková získala ve váze do 52 kg dělené 5. – 6. místo a taktéž jí utekla o vlásek bronzová medaile. Potvrdila tímto umístěním vzrůstající tendenci v taktice pojetí boje, kterou jsme změnili na začátku letošního tréninkového procesu. Ivana Dudlová potvrdila ve váze do 57 kg stabilní výkon, který v poslední době předvádí, a získala opět stříbrnou medaili.

Mezi chlapci se ve váze do 38 kil Jakub Fiala umístil na 4. příčce a Dominik Bauer získal ve váze do 46 kg bronzovou medaili. Oba dva si zaslouží pochvalu za předvedený výkon a hlavně taktické pojetí boje. Jakub Hejnal ve váze do 55 kg prohrál těsně v prvním kole a v opravách prohrál s pozdějším medailistou. Tony Hudeck ve váze nad 73 kg podal stabilní výkon a získal bronzovou medaili.

Pro Michala Tomáška a Jakuba Hejnala to byly první mezinárodní závody na tak velké úrovni a jistě si vybrali svou daň v podobě psychické zátěže.

Na tomto turnaji se poprvé konala i soutěž družstev. Tým Tatranu v kategorii U16 prohrál se silným družstvem Judo clubu Lipsko 2:4, vyhrál nad družstvem Sakura Salcburk 6:0 a prohrál s družstvem PSV Linz 2:3. Byla to přínosná zkušenost pro všechny závodníky Tatranu v soutěži družstev, ve které je nutné zvolit jinou taktiku oproti soutěži jednotlivců.

Svými výkony a umístěním potvrdili závodníci Tatranu, že výsledky, kterých dosáhli přede dvěma týdny v Gmündenu, nebyly náhodné a je patrná dobrá a stabilní tréninková práce v oddíle juda.

„Takto velkých mezinárodních závodů opět v roli trenéra jsem se zúčastnil přibližně po šesti letech. S výsledky a hlavně s taktickým pojetím vedení zápasu jsme s Otou Nevšímalem na začátku letošního tréninkového procesu vcelku spokojeni. Byla to i výborná konfrontace českého a evropského juda a toho, jakou cestou se evropské pojetí žákovského juda ubírá. Nemalou měrou je to i výzva pro nás trenéry, co v letošním tréninkovém procesu ještě zlepšit a změnit,“ uvedl k turnaji trenér Jan Kolda a doplnil: „Závodníci našeho oddílu si musejí uvědomit a doufám, že si i řada uvědomuje, že bez práce nejsou koláče a bez tvrdého, pravidelného a poctivého přístupu k tréninkovému procesu nebudou medaile z Přeboru a Mistrovství České republiky v závěru letošního roku, na které bylo vedení oddílu juda i Tělovýchovné jednoty Tatran léta zvyklé.“