„Soutěžilo se zde od mladšího žactva až po dorosty. Chomutov má k dispozici dvě nádherné haly, v jedné jsou čtyři zápasiště, ve druhé dvě. Představilo se dohromady přes šest stovek závodníků,“ přiblížil závody v Chomutově trenér prachatických judistů Josef Puš a doplnil: „Vezli jsme tam devět závodníků a z toho byly čtyři medaile a dvě pátá místa, což je určitě velice dobrý výsledek.“

V silné konkurenci Prachatičtí znovu prokázali, že patří do republikové špičky. „Jako první se šla prát Iva Dudlová ve starších žákyních do 52 kil. Šla moc hezky. Bylo tam čtrnáct lidí ve váze, což je určitě velká kvalita. Iva vyhrála třikrát hozením soupeřky, i když v semifinále prohrávala na wazzari a juko, ale chvíli před koncem to zlomila. Ve finále již sice prohrála, ale po výborném boji. Stříbro je super,“ pochválil závodnici Josef Puš.

Medaili si tradičně vybojoval Dominik Bauer mezi staršími žáky do 38 kil. „Měl ve váze třináct lidí. Vyhrával vesměs na deset, dostal se do finále a v něm šel také výborně a odvezl si zlatou medaili,“ komentoval výkon D. Bauera Josef Puš a pokračoval: „Filip Sedláček šel starší žáky do 42 kil. Měl velice těžký los. První zápas vyhrál. Pak narazil na jedničku této váhy, v závěru chtěl zápas zlomit, ale nevyšlo mu to. Postupně pak prošel třemi opravami až do souboje o třetí místo. Ten také zvládl a vybojoval bronzovou medaili. Takže také spokojenost.“

Čtvrtou medaili vybojoval v dorostencích Adam Traxler. „Toho také musím za výklon pochválit, šel výborně. První utkání vyhrál bez jakýchkoli problémů, druhé také v pohodě zvládl. O postup do finále podlehl pozdějšímu vítězovi. Byl to nejmladší kluk v soutěži a překvapivě to vyhrál. Ale musím říci, že zaslouženě, všem nařezal. Adam pak šel o třetí místo s reprezentantem z USK Praha a výborně jej hodil během minuty na ipon, takže další bronzová medaile,“ komentoval výkon A. Traxlera trenér.

Prachatičtí si odvezli z Chomutova i dvě pátá místa, která bývají tak trochu smolná. „O třetí místo tentokrát prohrála Eliška Petrášková a stejně dopadl Tony Hudeck. Ale zase se oba prali velice dobře. Celkově jsme jako klub byli na tomto turnaji pátí, což je skvělé,“ měl radost Josef Puš.

Mladé judisty nyní čeká turnajová přestávka. Oni sami však odpočívat v žádném případě nebudou. „Přes prázdniny se bude chodit normálně trénovat. Soustředění pak bude začátkem srpna. Druhoročáci starší žáci, dorostenci a muži mají klasické tréninky, ale bude kladen větší důraz na fyzičku. Nebude to až tolik na žíněnce, ale bude se běhat a posilovat. Musíme zkrátka být připraveni na podzimní část soutěží ve všech kategoriích,“ uvedl k prázdninovému programu judistů Josef Puš.