Jednalo se o silně obsazený turnaj, kterého se zúčastnila i žákovská reprezentace České republiky starších žáků a žákyň v počtu pětatřiceti judistů, která měla v Týně nad Vltavou plánované soustředění od pátku do neděle. Z oddílu juda TJ Tatran Prachatice se tohoto soustředění zúčastnila Eliška Petrášková, která je členkou reprezentačního výběru.

Hlavním cílem účasti na tomto turnaji bylo, vyzkoušet zlepšení takticko technických dovedností v kategorii mláďat a mladších žáků po zimní přípravě. I když se těchto závodů nezúčastnila řada kvalitních závodníků z oddílu, byli všichni trenéři spokojeni, protože se bylo na co dívat. Nelze jmenovitě vyzdvihovat některé jedince, protože si pochvalu zaslouží všichni borci.

Výsledky z Týna: 

Mláďata U9: do 27 kg: 2. Trpka Jan
Mláďata U11: do 26 kg: 1. Harvalík Vojtěch
do 28 kg: 3. Vršínský Adam
do 29 kg: 1. Nevšímal Šimon
do 30 kg: 1. Černý Radim, 3. Gajdoš Roman
do 32 kg: 3. Krejsa Šimon
do 33 kg: 3. Dejmková Lucie
do 42 kg: 3. Srbený Vojtěch
do 48 kg: 2. Markytán Mikuláš
Mladší žáci: do 30 kg: 1. Fiala Daniel
do 34 kg: 3. Traxler Šimon, 7. Tomášek Michal
do 42 kg: 3. Kolář Jan
do 46 kg: 1. Strouhal David
Starší žáci: do 50 kg: 2. Nevšímal Vojtěch
Starší žákyně: do 52 kg: 2. Petrášková Eliška
Dorostenci: do 46 kg: 1. Bauer Dominik
Muži: do 73 kg: 2. Dejmek Petr
do 90 kg: 1. Petrášek Jiří
nad 90 kg: 1. Drahoš Jakub

Prachatické judisty nyní čekají v rychlém sledu důležité závody různých kategorií. Ženská část oddílu se tuto sobotu zúčastní Velké ceny Dačic.

V sobotu 23. dubna se někteří starší žáci a žákyně zúčastní soutěže krajských družstev o pohár předsedy Českého svazu juda. Od založení této soutěže se Jihočeský kraj umístil dvakrát na druhém místě, jednou skončil bronzový a v letošním roce bude obhajovat medailové umístění na domácí půdě v Týně nad Vltavou.

O týden později se žákovské a dorostenecké složky zúčastní tradičně kvalitní Velké ceny Blatné a 7. května čeká judisty tradiční Velká cena Prachatic, kde se všichni prachatičtí borci těchto věkových kategorií představí na domácí půdě. Jako oddíl bychom chtěli touto cestou pozvat všechny prachatické příznivce juda na tuto Velkou cenu, protože se do Prachatic sjede řada kvalitních borců z celé České republiky. Účast přislíbili se svými borci i trenéři Baníku Ostrava, kteří se v osmdesátých a devadesátých letech minulého století zúčastňovali společných soustředění v Prachaticích a vzpomínají, jak v uvozovkách potili krev na trénincích ve sportovní hale a výbězích na Libín. Řada z nich se probojovala do mužské reprezentace České republiky a nyní své zkušenosti předávají svým borcům.

Muži prachatického oddílu startují v sobotu 30. dubna další sezonu první ligy družstev. První kolo se koná v Turnově a na dálku jim budou ostatní členové kluby držet palce z Velké ceny Blatné.

Jan Kolda