Sobotní turnaj, který patřil žákovským kategoriím, tentokrát Prachatickým až tolik nevyšel. „Máme však všechny závodníky v daných kategoriích prvním rokem, takže především sbírají zkušenosti. Prali se výborně, ale na zkušenější soupeře to nestačilo,“ uvedl Josef Puš a další z trenérů Jan Kolda doplnil: „V Jablonci je to jeden z Českých pohárů, který je bodovací soutěží do ranking listu, podle kterého se pak závodníci nominují na národní šampionát. Těchto závodů je pět, a to Brno, Ostrava, Jablonec, Chomutov a Teplice. Takže jsou to nejdůležitější a také tím pádem i nejvíce obsazované turnaje v republice.“

Přestože to v žákovských kategoriích tentokrát na medaile nevyšlo, závodníci se na tatami neztratili. „Z Písku k nám přišli kluci Fialů. Dan měl ve své kategorii dvaatřicet lidí, šel sedmkrát, z toho pětkrát vyhrál. Nakonec podlehl soupeři v boji o bronz,“ doplnil nejlepší výsledek Tatranu ze žákovského turnaje trenér Puš.

Druhý den vyrazilo z Prachatic do Jablonce osm závodníků a byly z toho dvě stříbrné medaile a jedna zlatá. „Bylo to super, vyšlo nám to na jedničku. Kromě tří medailí ještě dva závodníci prohráli o třetí místo,“ pochvaloval si trenér.

V nejnižší váze do 46 kil se prali mezi dorostenci Jakub Fiala a Dominik Bauer. Hned tady zacinkala medaile. „Jakub šel výborně, ale je moc lehký. Soupeř měl pomalu o deset kilo více, takže to nešlo zlomit. Naopak Dominikovi to vyšlo naprosto skvěle. V prvním kole měl volno, ve druhém kole vyhrál na golden skore nad výborným Vopatem, pak vyhrál na dvě wazzari a finále na deset. Před čtrnácti dny v Ostravě jak s Vopatem tak i dalším klukem prohrál, a to na juko a šido, takže nejmenším rozdílem. Tady jim to vrátil i s úroky,“ popsal cestu za zlatem Dominika Bauera trenér Puš.

Dalším želízkem v ohni byl Filip Sedláček. „O pár deka neshodil do své padesátky a musel jít pětapadesátku. V prvním kole dostal pozdějšího finalistu, pral se srdnatě, ale nestačil na něho. Ve druhém utkání prohrál na šido, i když si myslím, že byl lepší. Dostal nesmyslné šido (napomenutí), které již nedotáhl. Ale bylo to zase o zkušenosti, šel o váhu výše s jinými soupeři,“ doplnil k F. Sedláčkovi trenér.

Na řadu se dostala i děvčata. Ivana Horáková v sedmdesátce a Tereza Kolářová do 57 kil. „Terce se to výsledkově tentokrát moc nevydařilo. Prala se sice pěkně, bojovala, ale obě svá utkání prohrála a dál se nedostala. Naopak Ivče se to po delší době povedlo parádně. Minule v Ostravě prohrála o třetí místo. Tentokrát suverénně vyhrávala až do finále, kde se prala se soupeřkou tři čtvrtiny utkání nerozhodně, byl to boj, ale nakonec prohrála, ale má skvělé stříbro,“ pochválil svou svěřenkyni Josef Puš.

V juniorských kategoriích měl prachatický tým trojnásobné zastoupení a i zde to jednou zacinkalo. „Do 66 kil šel Petr Dejmek. V prvním kole měl volno, ve druhém vyhrál na wazzari a v souboji o finále prohrál se soupeřem z Německa. O třetí místo šel znovu pěkně, trochu mu asi uškodili rozhodčí. Petr prohrával na šido, takže závěr zápasu otevřel a soupeř ho potrestal. V devadesátce šel Vašek Puš. V prvním kole měl volno a ve druhém podlehl Slovákovi. Byl to pěkný zápas, velká bitva a na konci to soupeř zlomil. Další utkání Vašek vyhrál jednoznačně na deset a o třetí místo šel s Panfilim z Brna a stejně jako v Ostravě boj o bronz prohrál. Do 81 kil se pral Petr Lácha. Ten je posledním rokem junior a měl by se se špičkou držet. Týden před Jabloncem šel juniorskou republiku a v boji o finále byl diskvalifikován, takže nemohl jít ani o bronz. Byl to takový smolný okamžik. Tentokrát si spravil náladu. Šel pět zápasů, vše vyhrál na deset, kromě finále. A v něm měl zrovna kluka z Plzně, kterého poráží. Ale druhé místo je naprosto super,“ shrnul výsledky juniorů na Českém poháru Josef Puš.