Prachatickým judistům výsledkově první kolo nevyšlo a nezískali do šestičlenné tabulky ani jeden bod. Třikrát prohráli nejtěsnějším výsledkem 3:4, a to s Mělníkem, béčkem Litoměřic a Chomutovem. „Na turnaji v Praze nám chyběl především můj bratr Jakub, který je jistotou bodu. Určitě bychom nějaký zápas vyhráli. Ale nedá se nic dělat, vše musíme napravit nyní v Prachaticích, kde budeme v plném složení," slibuje za celý tým další opora týmu Jindřich Drahoš.

Na účast ve finálové skupině již Prachatičtí pomýšlet nemohou, ale nějaký ten bonifikační bodík do druhé skupiny by si chtěli vybojovat. „Určitě na to je, těsně před námi je Chomutov a před ním Litoměřice. to jsou celky, které bychom doma měli porazit. ale samozřejmě to chce jít dál z lepšího místa. Tým na to určitě má. Starší matadoři tomu pomohou a mladí kluci určitě prodají, co v nich je. Sice máme vždy problémy s nižšími vahami, protože jsme tady skoro všichni ti praví šumavští medvědi, ale zodpovědným výkonem bychom měli bodíky nasbírat," hledí k dnešnímu turnaji Jindřich Drahoš a dodává: „Máme v týmu výborné dorostence, kteří jsou schopni jít perfektní zápasy, ale ne vždy to vyjde. trochu ještě potřebují v mužské kategorii vyzrát. Právě pro ně všechno děláme, aby za tři či čtyři roky mohli bojovat o přední příčky. Ve své kategorii patří k elitě v republice, což potvrdili v dorostenecké lize, když suverénně vyhráli českou část. Když člověk vidí jejich výsledky a zapálení pro judo, tréninková dřina je hned snesitelnější."

Turnaj začíná v půl dvanácté prvními zápasy a prachatičtí judisté zvou všechny fanoušky, aby jim přišli zafandit v boji o důležité prvoligové body.