V Ruské Kazani se konalo mistrovství světa policejních složek a ve výběru české reprezentace byl i prachatický Jindřich Drahoš. „V Rusku to bude úplně o něčem jiném než v Libyi, kde jsem také startoval. Tam nebyla taková konkurence, jako bude nyní. O to větší motivace si sáhnout na placku je," říkal před odjezdem Jindřich Drahoš a doplnil: „Policejní světový šampionát je prestižní záležitostí, protože tam jezdí většinou reprezentanti, kteří jsou ve svých zemích soustředěni právě v policejních klubech."

Jindra podal v Kazani vynikající výkon a v silné konkurenci si vybojoval stříbrnou medaili. „Mohlo by se říci, že to mohlo být ještě o stupínek lepší, ale nešlo to, vítěz byl zkrátka lepší," komentoval svůj velký úspěch prachatický judista. Blíže se k této akci vrátíme po jeho návratu do Prachatic.

A právě bez Jindry Drahoše se museli obejít prachatičtí muži na turnaji první ligy družstev, kdy se v prvním podzimním kole prali ve skupině o záchranu. Ze základní skupiny si přinesli tři bonifikační body, na které chtěli navázat dalšími a pojistit si záchranu.

Kromě Jindry Drahoše chyběl i nadějný junior Radek Aleš, se zdravotními problémy nastupoval Jakub Drahoš a úplně v pořádku nebyli ani další závodníci. Ale znovu se projevila velká vnitřní síla prachatického týmu. Judisté tři z pěti zápasů vyhráli a jsou prakticky kousíček od uchování prvoligové soutěže. Zvítězili 4:3 nad týmem Judo Orel Blučina, stejným výsledkem porazili SKJ České Budějovice a 4:2 zvítězili nad SJ Litoměřice B. Podlehli 2:4 domácím judistům z Turnova a 2:5 pak týmu SKP J Jičín.

Druhý a závěrečný turnaj se uskuteční 24. listopadu v Prachaticích. Před ním má na kontě vedoucí Turnov 13 bodů, druhý SKP J Jičín 10 a třetí prachatický Tatran 9 bodů. Pak již je v tabulce velká díra, čtvrtý SKJ České Budějovice a pátá Blučina mají po čtyřech bodech, poslední Litoměřice, které v Turnově nezískaly ani bod, mají na kontě celkově dva body z bonifikace po základní části.

Prachatičtí judisté pak uspořádali v sobotu na domácích tatami tradiční Velkou cenu Prachatic, a to v kategoriích od mláďat až po starší žactvo. Celého klání se zúčastnilo hodně přes stovku závodníků nejen z Jihočeského kraje, ale i dalších oddílů. Prachatičtí prokázali, že se i s těmito kategoriemi výborně pracuje, a získali dohromady dvanáct medailí.

V kategoriích mláďat získal Matěj Lácha (-50) stříbrnou medaili a Eliška Petrášková (-30) bronz. Mezi mladšími žáky si vybojovali zlaté medaile Dominik Bauer (-27) a Filip Sedláček (-30), stříbro Vladimír Rac (+60) a bronz Tony Hudek (-46). Mezi mladšími žákyněmi zůstala v Prachaticích další zlatá medaile, a to zásluhou Ivany Dudlové (-36). Stříbro získala Tereza Kolářová (-52). I mezi staršími žáky získali Prachatičtí dvě prvenství. Postarali se o ně Jan Riedl (-36) a Václav Puš (-66). Stříbro zde bral Adam Traxler (-60). Poslední medaili, a to znovu zlatou, získala Ivana Horáková (-52). Prachatickým závodníkům tak patří velká gratulace.

Dalším vrcholem sezony bude nyní v sobotu první finálový turnaj prvoligové soutěže družstev dorostenců, který se uskuteční opět v Prachaticích. Jako spolufavorité do něho půjdou domácí judisté a jejich největší soupeři z Baníku Ostrava. Oba tyto celky vyhrály své základní skupiny bez ztráty bodu. Dále se v Prachaticích představí družstva z Litoměřic, Olomouce, Plzně a Nového Bydžova. Soutěž bude zahájena v 11.30 hodin.