Mezi nimi byl i Jiří Vozandych ze Základní a Mateřské školy Zdíkov.

Postoupil na body do finále jednotlivců ročníku narození 2004. V tomto ročníku tentokrát soutěžilo 117 závodníků. Jedná se o soutěž založenou našimi reprezentanty, desetibojaři – Romanem Šebrlem a Robertem Změlíkem, kteří jsou společně se Šárkou Kašpárkovou patrony akce. Ta je pořádána pod Sazka Olympijským vícebojem.

Víceboj se skládá z deseti disciplín. Protože se jedná o náročné disciplíny, koná se soutěž ve dvou dnech. „První den se po slavnostním zahájení republikového finále soutěžilo ve skoku dalekém, sprintu na šedesát metrů, shybech na šikmé lavici, skákání přes švihadlo a v hodu medicinbalem přes hlavu. Druhý den se začínalo trojskokem, pak byly na pořadu kliky, leh-sedy, hod míčkem a končilo se volitelnou disciplínou, kterou je dribling, plavání nebo běh na kilometr. Výsledek z každé disciplíny se přepočítává dle tabulek na body,“ uvedl k disciplínám závodník ze Zdíkova.

Jirka se v republikové konkurenci neztratil. Hodně bodů získal za disciplíny leh-sed, běh na 1000 metrů a hod medicinbalem. Během dvou minut udělal 107 leh-sedů, což znamenalo 11. místo, a hodil medicinbalem přes hlavu 17,6 metru, což bylo 15. místo. Celkově získal 7470 bodů a obsadil solidní 58. místo.

„Finále bylo super, i když výkony mohly být o něco lepší. Ale to, že budu startovat, jsem se dozvěděl až tři dny před finále, a tak už nebyl čas se lépe připravit,“ doplnil k finálovému vystoupení Jirka.

Součástí programu byl bohatý doprovodný program. Pro děti byla připravena lukostřelba, stolní tenis, golf, zvukostřelba, focení, provizorní tetování, exhibice a autogramiády olympioniků. Své autogramy rozdávali stolní tenistka Iveta Vacenovská (OH 2012 Londýn), oštěpař Petr Frydrych (účast na OH 2012 Londýn a 2016 Rio de Janeiro), Michaela Hrubá – držitelka českého juniorského rekordu ve skoku vysokém, Radek Juška – skokan do dálky (vítěz na univerziády 2017 v Tchaj-pej), desetibojař Jan Doležal (Mistr Evropy juniorů v Eskilstuně) a další.

Při organizaci celé soutěže pomáhali vojáci AČR a policisté, kteří předvedli také své umění – policejní zásah se psy a vojáci ukázku bojového umění musado. Po celou dobu výborně komentovali veškeré dění na stadionu Štěpán Škorpil a Jan Smetana.