Reprezentant týmu MotoRiders, čtrnáctiletý Jindřich Škopek, nastoupil na motocyklu Ohvale GP2. "Od pátečních tréninků v královské třídě MiniRacingu kraloval nad dvaadvacetiletým španělským jezdcem ze světových třístovek Jose Gonzalesem. Nutno ale podotknout, že ten byl na písecké trati poprvé a teprve se rozkoukával," uvedla Jindrova maminka Vendula k pátečním tréninkům.

"Zkoušeli jsme kompletně nová nastavení motocyklu a druhý den v první kvalifikaci si Jindra dojel pro traťový rekord a zároveň vyhraná kvalifikace znamenala poleposition na startu. Tento čas už nikdo nepřekonal a ani se mu nepřiblížil a rekord je nyní oficiální," uvedla Vendla Škopková.

Jindra si vedl výborně i v závodě samotném. "První závod Jindra odjel takzvaně start - cíl, ale celý musel bránit útoky Gonzalese. Ve druhém závodě Jindrovi postupně začaly odcházet brzdy a po pár předjížděcích manévrech nakonec dojel na druhém místě o desetinu vteřiny za Španělem. Tyto dva závody byly napínavé do posledního metru, Jindra i Jose jeli kolo na kolo a svým soupeřům odjeli o neskutečných 22 sekund," doplnila k závodům Vendula Škopková a dodala: "Tímto děkujeme našim partnerům a sponzorům, mechanikovi Jindrovi staršímu, trenérovi a manažerovi týmu Patriku Homolovi a všem našim fanouškům, kteří nás ženou pro zisk titulu v sezoně 2023."