To se nakonec povedlo. Ale jen napůl. Zápas v Benátkách měl navlas stejný průběh, jako pohárové utkání Jihostroje v Tel Avivu. Špatný první set vystřídala solidní hra ve druhém, ale opět přišla totálně zpackaná koncovka. Každý z hráčů si vybral slabou chvíli, nejvíc vidět byly nepřesnosti Habra na nahrávce a Michálka a Kryštofa při přihrávce servisu a zásahu v poli. Tým postrádal potřebné sebevědomí, proto po prvním setu (25:20), podlehl ve druhém (32:30). Ve hře se objevil Kraffer, který přišel s úkolem stabilizovat zpracování soupeřova servisu. Nevedl si v této činnosti zle.
Balvan ze srdce spadl Jihočechům ve třetím setu. Vedli o šest bodů (13:19), ale zase nechali soupeře snížit. Drama v koncovce naštěstí ukončil tvrdou smečí z doskoku Američan Collin Hackworth (23:25).
Závěr čtvrtého setu? Drama jen pro silné nervy. Jihostroj dohrával s Červinkou na nahrávce, na setbol přišel na síť na pomoc vyšší Habr. Hosté svoji roli znovu „o prsa" zvládli (23:25) a přivedli zápas do pátého setu.
V něm zase rozhodovaly maličkosti. Jihočeši nakonec brali dva body, ale ztracený úvod utkání v Benátkách je ale při pohledu do tabulky může hodně mrzet.

Benátky – Jihostroj ČB 2:3 (20, 30, -23, -23, -13), čas: 133 minut,diváků 440, rozhodčí Dušek, Krtička. Jihostroj ČB: Habr, Hackworth, Todua, Mach, Michálek, Fila – libero Kryštof (Červinka, Kraffer, Sobotka). Trenéři Dvořák a Pochop.