Stejné sestavy, jen na příbramské straně kurtu Čížka nahradil českobudějovický odchovanec Böhm,  a snad ještě větší odhodlání provázelo třetí zápas semifinálové série. V bouřlivém  prostředí lépe vstoupili do utkání hosté. Jejich útočná potence byla pro Příbram smrtící. Oproti předchozím zápasům přidal v razanci i Venezuelan Rojas a Jihostroj ČB vyhrál první set 25:21.

Druhý se odehrával jako na houpačce, Hosté o tři body vedli (1:4), jenže ve střední části o tři body prohrávali (13:10). V závěru úřadovala osvědčená dvojice Zapletal – Novotný, která přivedla Jihočechy do cíle „pro změnu“ s tříbodovým náskokem 22:25.

Ani třetí set nepřinesl ve vývoji skóre změnu, ač trenér Brom míchal se sestavou a set dospěl do závěrečného dramatu. Nevýrazného domácího Kriška „Jihočech“ Novotný na postu univerzála jasně předčil, totéž platí o Zapletalovi, který byl lepší než oba domácí nahrávači. Drama v koncovce favorit zvládl. Jihostroj vyhrál celkově potřetí 3:0 a stejným poměrem vede v semifinálové sérii.
V sobotu je na programu v Příbrami čtvrtý zápas série (17).

Trenéři po utkání:

Jan Svoboda: (Jihostroj ČB): „Jsme lepší v celé sérii, ani bouřlivé prostředí na tom nic nezmění.“
Petr Brom (Vavex Příbram): „Bojovali jsme, snažili jsme se uhrát co nejlepší výsledek, Budějovice jsou jistější, přesnější, proto vyhrávají.“

Vavex Příbram - Jihostroj Č. Budějovice 0:3 (-21, -22, -33), čas 102 minut, diváků 1000.
Rozhodčí Rychlík, Fink.

Jihostroj ČB: Zapletal, Novotný, Fila, Rojas, Sukuba, Mach libero: Juračka (Habr). Trenéři Svoboda a Pochop. Příbram: Pekárek, Kriško, Böhm, Zach, Havrlík, Leikep libero: Málek (Prajzler, Rosenbaum, Čížek). Trenér Brom. Stav série 0:3.