První semifinále mají volejbalisté Jihostroje za sebou.
Podle předpovědí odborníků bude série s Brnem dlouhá a hodně vyrovnaná.
Ani jeden z trenérů nepřichystal pro úvodní zápas žádné velkolepé překvapení.
V sestavě hostů hrají cizinci, Jihostroj spoléhá na výkon Brazilce Maciela de Souzy.
Hostující tým diriguje nahrávač s reprezentačními zkušenostmi Zdeněk Haník. Ten je velkou brněnskou oporou, ale reprezentačního režiséra má na postu nahrávače také Jihostroj.
Filipa Habra.
Ten začal souboj s Jihomoravany bravurně.
Sebevědomě.
První set zahájili domácí
v zádech se zaplněnou halou obrovským náporem. Blokaři zastavovali brněnské útoky, stav se bleskurychle vyšplhal až na 25:17. Druhý na 25:20.
Hosté, kteří už trénovali
v Českých Budějovicích ve středu dopoledne, nenašli protizbraň. Trenér Ondřej Marek sice střídal, ale marně. První dva sety skončily jasným vítězstvím domácích.
Jenže v koncovce druhého dějství se přihodila nemilá věc. Sobotkovo lýtko se rozpomnělo na staré patálie, hráč se svalil k zemi a na jeho post musel naskočit Tibitanzl.
Třetí set se odehrál v režii Moravanů, kteří vycítili šanci. Stav se úplně otočil. Brno vedlo dokonce o sedm bodů (11:18). Na palubovce se objevil také Kraffer.
Jihočeši mocně dotahovali, snížili na 19:22, rozjeté Brno dorazilo do cíle třetího setu o pět bodů dřív: 20:25.
Zápas přiváděl diváky do varu. Filip Habr předvedl úžasnou kombinaci s Michálkem, který zatloukl nevídaný hřebík do soupeřova pole: 11:7. Nahrávač Budějovic byl lepší, nápaditější než ten brněnský. Jihostroj zvládl i drama ve čtvrtém setu a vede 1:0!

Jihostroj ČB – Brno 3:1 (17, 20, -20, 22). Čas: 114 minut. Stav série 1:0.
Jihostroj České Budějovice: Habr, Maciel, Sobotka, Mach, Michálek, Fila – libero Kryštof (Tibitanzl, Kraffer, Pochop).
Rozhodčí: Renčín, Krtička.