Šlágr extraligy volejbalistů skončil pro Jihočechy smutně. Jihostroj nezískal ani set, do tabulky si tedy nepřipsal ani bod. Zato Valaši překvapivě vedou tabulku bez ztráty zápasu.

Na zisk prvního setu bohužel domácí Fatře stačil jen průměrný výkon. Jihočeši sice na první pohled působili kvalitnějším dojmem, jenže lehkovážně nedohráli do vítězného konce slibné situace v koncovce a trest byl krutý.
Zlín zvítězil 25:23, vyhoupl se na koně, ze kterého už se nenechal sesadit.
Trenér českobudějovického Jihostroje Jan Svoboda točil se sestavou, vyslal do hry místo nahrávače Habra Zapletala, ale ani jeho rychlé nabídky nedokázali útočníci proměňovat v body.
Druhý set skončil výhrou Valachů 25:21.
Zlínští volejbalisté, které do boje vedl trenér Roman Macek,  se překonávali v obraně, dařilo se jim na blocích, a když se přidaly i chyby Jihostroje na přihrávce, není divu, že Zlín byl v domácím prostředí úspěšnější. Do třetího setu naskčil v základní sestavě Jihočechů Zapletal, karta se pomalu začala obracet. Trenér Zlína si bral oddechový čas v okamžiku, kdy hosté vedli  už o tři body…
V závěru ale přišlo fatální selhání. Jihočeši se sice jako první dopracovali k setbolu, jenže míč „zadarmo" nechali trestuhodně propadnout mezi tři hráče, vzápětí při mečbolu Zlína smečař Michálek nedokázal zpracovat soupeřův servis, a tak Fatra vyhrála hladce 3:0 a vévodí české extralize.
5. kolo: Zlín – Jihostroj ČB 3:0 (23, 21, 24), čas 86 minut, rozhodčí Dziacký, Pavelek. Jihostroj:  Habr, Kriško, Sobotka, Mach, Fila, Michálek – libero Hupka (Sukuba, Zapletal, Kuliha). Trenér Svoboda.