Jihostroj Č. Budějovice se ve čtvrtek poprvé o postup do finále střetne v sérii na čtyři vítězství právě s příbramskými Kocoury.
Superatraktivní duely se budou hrát v českobudějovické Sportovní hale  ve čtvrtek a v pátek od 18.00.
„Konečně už známe soupeře," ulevilo se trenérovi Jihostroje Janu Svobodovi, který tak může rozjet svůj stroj příprav na plné obrátky.
V celé sérii se dá očekávat několik zajímavých minisoubojů. Mezi nejatraktivnější bude patřit duel trenérů. Brom dříve úspěšně působil v Č. Budějovicích, teď vede Příbram, kterou zase pro změnu před časem koučoval Svoboda.
Do Č. Budějovic v play off poprvé v kariéře přijede jako host libero Luděk Švejcar, který ještě loni hrál za EGE ČB (a působil v Deníku jako volejbalový expert).
Příbram narazí na Jihostroj v semifinále už třetí rok po sobě.
Fanoušci se určitě hodně těší na příjezd slovenského nahrávače Michala Sládečka, který je výraznou měrou podepsán pod úspěchy českobudějovického týmu v uplynulých letech.
Svěřenci Petra Broma potvrdili třetí místo po základní části soutěže, s týmem ČZU se však hodně nadřeli. Blízko k ukončení série byli už v sobotu, jenže vedení 3:2 na zápasy a 2:0 na sety do konce nedotáhli a museli si program „zpestřit" o rozhodující bitvu v pondělí.
V bouřlivém domácím prostředí, které kvůli vyčerpané kapacitě hlediště vytvořili poprvé diváci i přímo na hrací ploše, hráli Příbramští agresivněji, výborně přijímali a na síti soupeře předčili. Jen blokem získali deset bodů a týmu Jana Maliny pokazili sen o historickém úspěchu po hodině a 25 minutách hry.
„Jsem neuvěřitelně šťastný, že máme za sebou tuto neuvěřitelně dlouhou sérii, která snad počtem setů vstoupila do Guinnessovy knihy rekordů," komentoval pro denik.cz příbramský blokař Libor Leikep celkem 31 setů, které v sedmi vyrovnaných zápasech oba týmy odehrály.
Jihočeši se chystají na nevyzpytatelného soupeře v plné síle. „Na tréninku máme třináct hráčů, jsme s jejich zdravotním stavem spokojeni," přikyvoval trenér. „Chcete základní sestavu? Mám ji v hlavě, ale nikomu ji neřeknu," usmíval se Jan Svoboda.