První set v nové sezoně se Jihostroji nepovedl. Svěřenci trenérů Svobody a Dvořáka se velmi brzy dostali pod tlak, skóre narostlo až na hrozivých 17:9 pro domácí tým ČZU. Ze tří cizinců se na palubovce objevil jen levoruký Gevert. V průběhu naskočil i Ukrajinec Todua, první set ale nezachránil.

Druhý set byl z jihočeského pohledu vydařenější. Gevertova levačka úřadovala především na servisu. Pražné se dokonce třikrát pokusili Chilana zastavit oddechovým časem (z toho jednou technickým), jenomže ten se nedal. Sázel do soupeřova pole jedno eso za druhým – z pohledu Jihostroje: 14:11 a Gevert zkazil až za stavu 22:11! Set už hosté dohráli v klidu.

Kde skončil Gevert, začal ve třetím setu Michálek. Esem posunul stav už na 4:0. Domácí sice ještě snížili, ale Jihočeši si především zásluhou blokařských úlovků dokráčeli pro jednoznačnou výhru.

Roli „servismana" převzal v úvodu čtvrtého setu znovu reprezentační smečař Petr Michálek. Pod jeho taktovkou se skóre vyšplhalo až na 6:0 pro Jihostroj, který neměl kromě prvního setu v úvodním duelu žádný vážný problém.

Poprvé doma se Jihostroj představí až za týden 24.10. od 20.00 s Příbramí.

ČZU Praha – Jihostroj ČB 1:3 (20, -16, -13, -16), diváků 158, čas 96 minut, rozhodčí Fink, Kořenek. Jihostroj ČB: Habr, Gevert, Sobotka, Mach, Michálek, Fila – libero Kryštof (Kraffer, Todua). Trenéři Svoboda, Dvořák.