V pět ráno vyrazili volejbalisté Jihostroje k odvetnému utkání Challenge Cupu do izraelského Tel Avivu. První zápas doma ztratili ve třech těsných koncovkách 0:3.
Před Vídní je zdržel hustý provoz a na letištní ploše prošel Boeing 737 i s pasažéry na palubě důslednou dvacetiminutovou odmražovací procedurou, pak už všechno šlapalo podle plánu. Nečekaně si zpříjemnil třiapůlhodinový let 206 cm vysoký blokař Radek Mach. Pozorné letušky si všimly jeho dlouhých nohou, které měl pod sedadlem u okénka zamotané do klubíčka a okamžitě přispěchaly s lákavou nabídkou. "Mr. Mach. Do you want to go to the buessines class?" Výzvu k přesunutí mezi cestující obchodní třídou přijal dlouhán z Jihostroje s velkou chutí. "Poprvé se mi v letadle vyplatilo, že jsem tak vysoký," usmíval se na své spoluhráče, kteří mu jen tiše záviděli. Nejvíc asi Američan Hackworth a Ukrajinec Todua, oba jsou totiž ještě o dva centimetry vyšší (208 cm!). Jenže i pro ně, a ještě pro Filu, za malou chvíli dorazila usměvavá letuška s podobnou výzvou, která opravdu nešla odmítnout. Volejbalisté si během cesty krátili dlouhou chvíli každý podle svého gusta. Michálek s Kryštofem si prohlíželi časopisy, Jiří Kraffer si na svém mobilním telefonu několik minut před startem stáhl speciální aplikaci, která i ve vzduchu má umožnit připojení k internetu. "Sice jsem se nepřipojil, ale v aplikaci jsem sledoval v angličtině Pařbu v Bangkoku," popisoval.
Trenér René Dvořák s manažerem Stanislavem Pochopem ještě během cesty upravovali harmonogram pobytu českobudějovického týmu v Tel Avivu. "I po tak dlouhé cestě si musíme ještě večer zatrénovat," vysvětloval kouč. Manažer, který působí i v roli asistenta, dodal: "Izraelci budou doma divočejší, ještě silnější, ale je to soupeř, který se dá porazit." Jihostroj cestoval bez zraněného Chilana Geverta, roli druhého univerzála plní mladý Marek Šotola.
Utkání v Tel Avivu začne v úterý v 18.00