Marodi se postupně uzdravují.
Volejbalisté Jihostroje přivítají dnes večer ve Sportovní hale Brno (18), hráči si prošli chřipkou, zdraví zůstali jen Kuliha s Sobotka.
A trenér. Jenže jenom do konce minulého týdne.
„Odskákal jsem to jako poslední, ale parádně," chrchlal ještě včera dopoledne do telefonu Jan Svoboda. „Teď už je to zase o stupeň lepší, vstávám z mrtvých, jdu do práce," naznačil volejbalový kormidelník, že večer na extraligovém utkání by dnes neměl chybět.
„Do tréninku už se vrátili všichni nemocní, teď ulehl jen Šulista, na zápas nás bude jedenáct," dodal trenér.
Jeho protějšek brněnský Ondřej Marek také řeší zdravotní stav týmu. „Už jsme ale kompletní, vrátil se nám Muroň, uvidíme, kdo nastoupí na smeči." Na tomto postu sáhl Marek pro náhradní řešení, vyslal na smeč nahrávače Licka. „Hrál moc dobře, jen mu nevyšel zápas na ČZU, tam už se ale vrátil Muroň, uvidíme, jakou variantu zvolíme."
Priority obou trenérů jsou zásadně odlišné. Jihostroj si před play off chce vybojovat co možná nejpříznivější pozici, Brno touží po tom, aby se mu vůbec podařilo do vyřazovací části proklouznout.
„Do play off by chtěl postoupit každý, to je jasné," odpovídá Ondřej Marek na dotazy Deníku. „Pro nás bude klíčové sobotní utkání doma s Odolkou, v Budějovicích si chceme vyzkoušet určité věci, kdyby se nám povedlo bodovat, byl by to malý zázrak."
Trenér Svoboda je jako vždy na soupeře perfektně takticky připravený.
Dobře ví, že Brno za pochodu protáčelo sestavu.
„Nejprve odešel Katona, blokař Smrčina se posunul na původní místo diagonálního hráče, nahrávač Licek zase přešel na smeč.
Ze všeho nejvíc si ale Jihočeši budou hledět sami sebe.
„Chřipka byla strašně nepříjemná. Přerušila naši sérii, odložili jsme zápas s Karlovými Vary, který jsme moc chtěli sehrát, v oslabeném stavu nás navíc čeká rytmus čtvrtek – sobota – úterý – čtvrtek – sobota, to je samo o sobě docela masakr," říká trenér.
Jihomoravané mají v letošní sezoně na svém kontě zatím pouhá čtyři vítězství. Naposledy doma zdolali Zlín 3:2 na sety. Na konci ledna ale přišly dvě porážky a Volejbal Brno se tak krčí na desátém místě s třinácti body.
„Budějovice jsem v poslední době sledoval, před nemocí byly ve velmi dobré formě, doufám, že budou mít trochu starosti se sestavou, my se totiž pokusíme urvat z tohoto zápasu nějaký bodík," vzkazuje na český jih trenér Brna Ondřej Marek.