Ambice Jihostroje jsou pro sezonu 2016/17 vysoké. Klub, který úspěšně reprezentuje Č.Budějovice a Jihočeský kraj, vstoupil do letošního ročníku extraligy vítězně a 
v dobrých výkonech chce pokračovat. Poprvé doma se představí až v televizní dohrávce druhého kola, kterou program ČT Sport zařadil na pondělní na dvacátou hodinu. Nepříliš atraktivní čas nahrazuje atraktivní složení kádru soupeře. V Příbrami působí několik odchovanců Jihostroje (Böhm, Juračka…).

Na dotazy Deníku odpovídal prezident Jihostroje Jan Diviš: 
Těšíte se na start volejbalové sezony? Ta už vlastně běží, ale první domácí zápas Jihostroj teprve čeká…

Moc se těšíme. Věřím, že se stejně těší i diváci, doufám, že naše hráče povzbudí. Byl bych rád, kdyby byli pověstným sedmým volejbalistou našeho týmu.

Mohli bychom zrekapitulovat změny v klubu?

Angažovali jsme tři cizince. Jeden z nich, Sebastian Gevert, je hráč na evropské úrovni. Dokonce je špičkou mezi evropskými volejbalisty. Měl by být nejen posilou, ale hlavní útočnou silou z postu univerzála. Měl by náš tým zkvalitnit.

S jakými ambicemi vstupujete do sezony 2016/17?

Věřím tomu, že když nás nepostihnou žádné zdravotní a jiné komplikace jako v loňském roce, tak máme ambice nejvyšší?

To znamená?

Chceme uspět v extralize, pro nás to znamená minimálně finále. Chceme se dostat minimálně do finále Českého poháru a minimálně bychom se měli dostat do třetího kola evropského poháru.

Vraťme se ještě jednou k Sebastianu Gevertovi. Měl by být rozdílovým hráčem v důležitých zápasech?

Myslím si, že ano. V přípravných zápasech ukázal, že je to velmi kvalitní hráč. My si navíc ještě pamatujeme, jak nás v dresu německého soupeře v poháru rozstřílel servisem. Až se bude lámat chleba, on by na sebe mohl vzít zodpovědnost. Rozhodující zápasy je schopen uhrávat.

Na lavičku přišel k Janu Svobodovi René Dvořák. Jak funguje jejich spolupráce?

Nejsem teď schopen zhodnotit, jestli se mi jejich spolupráce líbí, nebo ne. Vím, že funguje. Mezi nimi nejsou negativní projevy.

Platí, že Jan Svoboda má před sebou poslední sezonu jako hlavní kouč v Jihostroji?

Karty jsou jasně dány. Neříkám, že se ke spolupráci někdy nevrátíme, ale Jan Svoboda je slušný člověk, ví, že ať se stane v sezoně cokoli, jako hlavní trenér skončí. Chceme dát prostor našemu odchovanci, tím je René Dvořák.

Domácí zápasy Jihostroje do konce roku 2016:
24. 10. Jihostroj Příbram (20.00)
3. 11. Jihostroj – Ústí (18.00)
12. 11. Jihostroj – Benátky (18.00)
26. 11. Jihostroj – Brno (18.00)
12. 12. Jihostroj – Zlín (20.00)
17. 12. Jihostroj – Praha (18.00)