Hlincohorský triatlon se konal na distancích 750 metrů plavání – 20 km kolo – 5 km běh. Toho se zúčastnilo i několik prachatických závodníků, kteří si nevedli vůbec špatně.

„V Hlincovce se konal terénní triatlon, to znamená, že se kolo jelo na horských kolech. Dříve to byl klasický triatlon, ale stejně jako my v Prachaticích přešli do terénu. A takových podniků bude asi přibývat, protože při klasickém silničním triatlonu musí být podle nového zákona uzavřena silnice pro provoz vozidel a musí k tomu být docela složitý projekt," vysvětlil, proč se zvyšuje počet triatlonů na horských kolech, prachatický trenér Miroslav Lorenc a dodal: „Na druhé straně jsou to v terénu nádherné závody."

V Hlincově Hoře jsou pro konání závodů ideální podmínky. „Středem všeho dění je kemp a vše se prakticky odehrává na pětníku, je vidět prakticky na celý závod. Plave se na rybníce přímo v kempu. Jsou tam na kole například tři průjezdy, takže diváci mohou sledovat, jak se pořadí závodu neustále mění. Při běhu se probíhalo cílovým prostorem  dvakrát, takže ideální podmínky," uvedl Miroslav Lorenc.

Při pohledu do výsledkové listiny je jasné, že nebyl závod až tolik početně obsazený, jako některé předchozí. Jak jsme již informovali včera, konal se ve stejném termínu v Mělníce Český pohár, kterého se účastnili například František Linduška z J. Hradce či Václav Lebeda ze ŠuTri Prachatice, kteří patří ke špičce Jihočeského poháru. Někteří závodníci zase preferují pouze silniční triatlon a do terénního se nehlásí. „Z favoritů například ještě chyběl Hradecký z Tábora, který horská kola nejezdí. Ostatním závodníkům se tak otevřela velká šance v Jihočeském poháru zabodovat. Toho využil i náš Honza Hron, kterému horská kola sedí a má i výborný běh. Největším favoritem byl Lukáš Nový, který si prakticky odjel sólový závod. Je to nejlepší plavec a své postavení vylepšoval až do cíle. Za ním byla silná dvojice Vašek Zajíc s Trisku a náš Honza Hron, který sice vyplavával s určitou ztrátou, ale již ve druhém kole cyklistické části se dotáhl na druhé místo. Ale na vítěze již nezbylo dostatek sil. Sice ho stahoval, ale náskok Nového byl již moc velký," komentoval čelo závodu trenér M. Lorenc.

Velice dobře si vedli i další závodníci z Prachatic. Sedmým místem potvrdil svou vzrůstající formu Jan Pasák, původním zaměřením fotbalista, který se začal triatlonu více věnovat až před nedávnem. „S Honzou jsem do Hlincovky jel a po cestě jsme probírali taktiku. Upozorňoval jsem ho na nebezpečné momenty, při kterých by se mohl zatavit. Jel opravdu skvěle. Na to, že má minimální triatlonovou průpravu, má výborné výsledky," pochválil závodníka Miroslav Lorenc a vybral i další výsledky: „Prakticky všichni závodníci ŠuTri, kteří se zúčastnili, stáli na stupních vítězů. Roman Pech i Boženka Hronová byli druzí ve svých kategoriích. Právě Boženka závodila skvěle. Sestry Zikmundovy šly z vody hodně brzy a naše závodnice na ně měla dost velkou časovou ztrátu. Systematicky však jejich náskok stahovala a obě porazila. Celkově byla nakonec druhá za Šárkou Grabmüllerovou. Ta vyplavala trochu později než je zvykem, ale na horském kole jezdí famózně a v klidu si dobíhala pro vítězství mezi ženami a v celkovém hodnocení i s chlapama byla na výborném třináctém místě. Mě jako trenéra ŠuTri Prachatice tak trochu mrzí, že nás nebylo v Hlincově Hoře více, mohli jsme nasbírat do hodnocení Jihočeského poháru hodně bodů jak do soutěže družstev, tak individuálně v jednotlivých kategoriích."

Celkové výsledky: 1. L. Nový (BH ČB) 1:08:47, 2. J. Hron (ŠuTri PT) 1:09:32, 3. J. Steinbauer (Resolution) 1:13:05, 4. V. Zajíc 1:13:58, 5. P. Altman (oba TriSK ČB) 1:15:20. M1: 1. J. Boukalík (TriSK) 1:21:43. M2: 1. J. Kostohryz (TriSK) 1:22:34, 2. T. David (Č. Budějovice) 1:39:05. M3: 1. L. Nový 1:08:47, 2. J. Hron 1:09:32, 3. J. Steinbauer 1:13:05. M4: 1. M. Zikmund 1:18:36, 2. J. Zíma (oba BH ČB) 1:19:58, 3. A. Vácha (Resolution) 1:24:17. M5: 1. J. Pudil (MS Sport) 1:19:24, 2. R. Pech (ŠuTri PT) 1:19:31, 3. J. Vopat (Č. Krumlov) 1:32:44. M6: 1. J. Smetana (Č. Krumlov) 1:36:38, 2. P. Dvořák (TC Dvořák) 1:45:13, 3. V. Klíma (TC Dvořák) 1:50:04.
Z1: 1. P. Zikmundová 1:34:47, 2. K. Zikmundová (obě BH ČB) 1:37:05. Z2: 1. S. Švecová (TC Dvořák)) 1:46:39. Z4: 1. Š. Grabmüllerová (BH ČB) 1:20:272. B. Hronová (ŠuTri PT) 1:33:10.