Představilo se šest družstev ze tří okresů, která byla nalosována do dvou skupin. V těch se hrálo každý s každým a dva nejlepší celky z každé skupiny postoupily do křížového semifinále.

Tato soutěž je registrovaná v rámci soutěží pořádaných ČFSF, kdy se vítězové krajských kol utkají v Národním finále, jehož vítěz potom startuje v Evropském poháru UEFS," uvedl předseda krajské svazu futsalu – sálového fotbalu Luboš Vlnatý a pokračoval: „Jak již bývá u této soutěže v Jihočeském kraji dlouholetým zvykem, sešla se zde skoro současná špička družstev hrající různé jihočeské soutěže ve futsale – sálovém fotbale a podle toho také většina utkání vypadala. Bylo se na co dívat! Družstva okresních soutěží Strabag Prachatice, Norton Prachatice a Honner České Budějovice odehrála svá utkání s družstvy vyšších soutěží z krajská ale i celostátní ligy velmi kvalitně."

Skupinu A vyhráli Bombarďáci Větřní, kteří nejprve porazili Tex Color Č. Budějovice 5:3 a poté remizovali s prachatickým Strabagem 4:4. Ze druhého místa šel pak do semifinále Tex Color, když si poradil se Strabagem 7:2. Pro prachatický tým tak turnaj skončil.

Skupinu B vyhrál Orth Med Č. Budějovice. Ten si nejprve poradil 6:1 s prachatickým Nortonem a poté porazil i Strojírnu Honner Č. Budějovice 2:1. Ze druhého místa šla dále Strojírna Honner po výhře nad Nortony 4:2.

Semifinálové duely byly ve znamení výher favoritů. Bombarďáci Větřní porazili Strojírnu Honner 6:2 a v souboji týmů z Jihočeské ligy zvítězil Orth Med nad Tex Colorem 6:0.

Zdroj: Deník/Miroslav Fuchs