Na vítězství nakonec dosáhl úřadující mistr republiky a obhájce loňského prvenství z jihočeské soutěže Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works S2000. O vítězství bojoval s továrním jezdcem Škody Janem Kopeckým, který však v poslední rychlostní zkoušce z druhého místa havaroval. Druhé místo obsadil Miroslav Jakeš, třetí skončil Vojtěch Štajf.

Kopecký v pátek ovládl první etapu, v sobotu ale na mokré trati nestačil Pechovu nevídanému tempu. V deštivém počasí postupně ztrácel a v jedenáctém měřeném testu klesl na druhé místo. Pech si následně vypracoval desetisekundový náskok a Kopecký ve snaze vrátit se na první pozici havaroval.

„V pátek jsem si nedovedl představit, že bych Honzovi stačil a ani to nebylo našim cílem. Byl rychlejší. V sobotu  nám ale na první vložce dal čuchnout a i pak se nám dařilo. Celou dobu jsme ale jeli totální hranu a byli jsme na limitu všeho," uvedl v cíli spokojený vítěz Václav Pech.

V sobotu po celý den druhé etapy soutěže pršelo a právě deště se dost obával. „Kvůli novému nařízení to bylo na předepsaných pneumatikách na vodě dost nebezpečné," připustil.

Na vítězství nechtěl sedmatřicetiletý jezdec před koncem soutěže myslet. „Už několikrát jsme prohráli s velkými piloty na poslední erzetě. Snažil jsem se nemyslet na to, že vedeme a soustředil jsem se jen na svůj výkon. Abych mohl říct, že jsem udělal maximum bez ohledu na výsledek," uvedl Pech, který obhájil loňský triumf a celkově vyhrál Rallye Český Krumlov již počtvrté.

Kopeckého útok v posledním měřeném testu čekal. „Že skončí mimo trať, ale ne. Mohlo to potkat každého z nás na každém metru, protože to opravdu hodně klouzalo. Stačilo se dostat kousek na trávu a bylo to," řekl Pech, jenž si upevnil vedení v průběžném pořadí mezinárodního mistrovství republiky. Vyhrál totiž i lednovou Jänner rallye.

Jan Kopecký byl po nezdaru zklamaný, sportovně ale uznal, že tentokrát byl Pech rychlejší. „Gratuluji mu k vítězství. Byl to skvělý souboj až do konce. Vašek doslova letěl a vítězství si zaslouží," uvedl tovární jezdec Škody, kterému k úspěchu nepomohly ani změny v nastavení a úpravy na voze v průběhu dne.

Druhý tovární pilot Škody Motorsport Fin Lappi sice vyhrál úvodní páteční superspeciálku  na českobudějovickém Výstavišti, ale záhy odstoupil kvůli poruše motoru.

Druhé místo tak spadlo do klína Jakešovi, který za Pechem zaostal o více než tři minuty. „Od začátku bylo jasné, že s nejrychlejšími kluky nemůžeme závodit. Jeli jsme si svoje tempo a nakonec z toho bylo druhé místo," uvedl Miroslav Jakeš, který se postaral o úspěšný český debut vozu Citroën DS3 R5.

Vydařenou soutěž má za sebou také Jiří Kalista, který startoval v kategorii historických vozů, ale prosazoval se i v absolutním pořadí. Po třinácté erzetě, kterou pro „historiky" rallye skončila, byl čtvrtý. „Výsledky nás těšily, ale snažil jsem se na to nemyslet. Je fantastické, že jsme mohli závodit s ‚velkými' kluky. Bylo to ale i proto, že jsme mohli používat pneumatiky, jaké jsme chtěli, zatímco elita měla gumy předepsané," řekl Jiří Kalista.

Český šampionát bude pokračovat za dva týdny, kdy se pojede Rallye Šumava.

Zdroj: Youtube