Jedná se o akci mezinárodního seriálu v horských kolech.
Soutěž se bude konat na cca 11 km dlouhé trati, která se nachází v horském šumavském terénu s celkovým převýšením 268 m. Cílem závodníků je ujet co nejvyšší počet kol za 24 hodin, přičemž dvojice, čtveřice nebo šestice se během soutěžení mohou střídat.
Jedná se již o celkově druhý ročník vytrvalostního závodu, který dokáže prověřit fyzickou i psychickou kondici každého účastníka. Největší boje lze očekávat v kategorii smíšených čtveřic a mezi sólisty. Vlastní závod je pak rozdělen do mnoha soutěžních odvětví. Jako nejprestižnější je pokládán závod jednotlivců, jež je vypsán zvlášť pro trénované a odolné jedince. Pro závodníky, kteří si chtějí zvolit méně náročný program, je připraven závod Vodnický sprint dvojic, který trvá pouze 10 hodin. Seriál se uskuteční v nově otevřeném rekreačně – sportovním areálu Vodník.
Navíc již v pátek začíná dvoudenní hudební festival Vimperk 24, kde se představí několik kapel v čele se skvělými Fru Fru. Účastníkům a divákům seriálu tak město Vimperk připravilo velice štědrý program.