Jeden set z palubovky soupeře na žádný bod nemohl stačit

Praha /FOTOGALERIE/ – Netoličtí volejbalisté v pražských Modřanech ve druhé lize neuspěli. Poprvé v této sezoně si tak z odehraného dvojzápasu nepřipíší žádný bod.

3.11.2015

Netolickým tentokrát nevyšly koncovky setů.Foto: František Reindl

Nešlo však o žádný debakl, ale o velmi vyrovnaný souboj, ve kterém měli domácí ve své hale větší jistotu především v koncovkách. Jednu, která Netolice určitě velice mrzí, si vybrali v odpoledním zápase. Po jejich prvním vyhraném setu byl stav nerozhodný 1:1 a v koncovce třetího měly Modřany za stavu 24:25 opravdu nůž na krku. Ale opět série drobných nepřesností stála hosty i tento set (29:27). Domácímu týmu se ulevilo a v získané euforii i odpolední zápas ukončili na vítězné vlně.

Modřany – Netolice 3:0 (25:23, 26:24, 25:20). Úvodní minuty prvního setu přinesly vyrovnaný projev obou družstev (8:6). Pak, ale domácí pomalu odskočili až na 16:10. Hosté se nedali a pomalu míč po míči jejich náskok ukrajovali (22:20). V koncovce dokonce nutí Modřany vzít si oddechový čas (24:23), ale ke srovnání je již Modřany nepustily. To vstup do druhého setu (2:5) vypadal pro hosty mnohem lépe a sliboval možné zamíchání s dosavadním průběhem. Vytloukat dobře seskupený dvojblok se dařilo především Jaroslavu Žáčkovi, ale přes tuto hradbu šel několikrát jen Petr Šanda. Domácí se však rychle otřepali, srovnali na 11:11 a začal opět vyrovnaný duel. A i v této koncovce donutily Netolice domácí vybrat si oddechový čas (24:23). Avšak za Modřany velice dobře hrající Tomáš Mužík vzal vše do svých rukou a set ukončil. Ve třetím setu, do kterého vstoupily lépe Modřany (10:6), musely vzápětí zastavovat Netolice dalším oddechovým časem při jejich rozjezdu na 11:11. V poměrně vyrovnaném průběhu další části setu jde vyzdvihnout práci netolického libera Zbyňka Barona, který držel své družstvo až do stavu 19:17, kde jihočeským hostům začala docházet síla vzdorovat. Koncovku tak ovládl opět Tomáš Mužík a bylo dobojováno.

Modřany – Netolice 3:1 (25:23, 22:25, 29:27, 25:18). První set odpoledního duelu nepřinesl žádnou změnu ze 7:6 až na 19:19. A pak opět několik drobných výpadků na straně hostů (22:20) a domácí si došli pro další set. Netoličtí volejbalisté se dohodli na malé změně bloku především na Tomáše Mužíka a tato změna hned přinesla své ovoce v podobě vyhraného setu. Ke zlomu setu došlo po esu Jana Kaliny (21:18) pojištěného tvrdou smečí Davida Třísky již na 23:20 pro hosty. Obě družstva věděla, že nyní půjde o vše, ale Netolice měly po vyhraném setu poprvé psychicky navrch a hned začaly na domácí tlačit (3:6). Pražský tým si vybral oba oddechové časy (9:12 a 19:20) a až po tom druhém se jim povedlo stav otočit (22:21). Hosté vzápětí opět vedou 25:24, ale nedařilo se jim dostat Modřany na kolena a po posledním vedení 27:26 přišli o svou koncentraci a sílu vzdorovat a definitivně kapitulovali. Netoličtí tak ztratili svou nabytou pohodu a i přes vyrovnaný začátek setu (7:7) se pak již domácím Modřanům nedokázali postavit (20:12). Po posledním střídání hráčů již set domácím téměř odevzdali.

Asi nebude snadné jít s hlavou plnou myšlenek z tohoto zápasu proti aktuálně prvnímu družstvu pořadí, ale právě takový mají Netolice los. Při dalším domácím zápase se v netolické hale proti nim představí aktuální jednička VK Slovan Chabařovice z Ústí nad Labem. Všichni diváci jsou tedy zváni tuto sobotu od 10.00 a 14.00 hodin.

3.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehody v Lenoře a u Houžné zablokovaly na několik hodin dopravu.
7

Dvě nehody zablokovaly silnici v Lenoře, havarovali i hasiči

Podzimní počasí dokáže být i příjemné.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).