Co Jaromíra Kotlíka v tomto směru čeká? „Uspořádáme několik kempů pro nejtalentovanější děvčata této kategorie z celé republiky. Měly by být čtyři přípravné, kam chceme pozvat co nejvíce děvčat a vybereme z nich ty nejlepší. Vrcholem sezony pak budou dva turnaje, kde vyzkoušíme holky přímo v akci. Tato kategorie je postavena tak, že by měla být přípravou pro vyšší reprezentační kategorie,“ shrnul plán pro tuto sezonu nový reprezentační trenér.

Se svým týmem žen objíždí Jaromír Kotlík turnaje první ligy. Objeví se tam tolik děvčat do šestnácti let, aby se dal poskládat reprezentační Tým? „Když jsme před šesti lety v Prachaticích začínali s týmem žen, tak jsme postavili takto mladý tým jako první v republice. Nyní jsou podobně mladé týmy dívek v Berouně a čerstvě v Hostivaři v Praze. Byli jsme nyní na turnaji v Berouně a jsem nadšený z toho, kolik tam bylo šikovných holek. Klobouk dolů před tím, jak to tam dělají,“ pochválil práci s mladými hráčkami Jaromír Kotlík.

Tereza Kotlíková zvedla nad hlavu se svými spoluhráčkami poháry za titul Mistryň ČR v hokejbale žen.
Raději hraji s klukama, holky dokáží být zákeřné, říká Tereza Kotlíková

Sám začínal v Prachaticích s hokejbalem před pětadvaceti lety. Tehdy Jaromíra Kotlíka asi ani nenapadlo, že to jako trenér dotáhne tak daleko. „Trenérství mě ani nenapadlo. Spouštěč byla dcera Tereza a parta holek v Prachaticích, které s hokejbalem začaly. Tereza je sice moje dcera, ale i pro ty ostatní jsme s Perem Bártou, mojim asistentem, jako jejich druzí rodiče. Možná jsme s holkama více než jejich rodiče,“ doplňuje trenér.

V reprezentaci však nebude mít na starosti děvčata, která Prachaticích vypiplal. Nemrzí to trochu? „Určitě mrzí. Doufá, že jednou přijde příležitost i do vyšších kategorií a tam se s holkama zase setkám,“ říká s úsměvem.

Marek Fleischmann.
Rád bych se dostal se šestnáctkou na mistrovství světa, přeje si Marek

U reprezentační šestnáctky však Jaromír Kotlík nebude z prachatického klubu sám. Jako vedoucího týmu si vybral Petra Bártu. „Petr je zkrátka mojim protipólem, který mě dokáže výborně doplnit. My jsme zkrátka taková nerozlučná dvojka. Já jsem ten přísnější a když to s přísností přeženu, tak petr je ten, který dokáže situaci odlehčit a slovem uchlácholit. Zkrátka se dobře doplňujeme a věřím, že nám to na reprezentační úrovni bude fungovat tak, jak to funguje u prachatického ženského týmu,“ doplňuje Jaromír Kotlík.

Tak držme palce, ať se prachatickému tandemu u reprezentace daří.