V sobotu se představilo třiačtyřicet neregistrovaných hráčů v soutěži jednotlivců. „Přihlášeno bylo pětapadesát lidí, ale dvanáct jich nakonec bez omluvy nepřišlo. Škoda, mohlo to být ještě zajímavější. Pro nás to znamenalo narychlo předělat celý hrací systém," komentoval počet hráčů Miloslav Jírovec z pořadatelského SK H.B. mostové jeřáby Prachatice.

Hráči tedy byli nalosováni do šesti skupin, když pět jich bylo sedmičlenných a jedna osmičlenná. v nich se hrálo systémem každý s každým. Ze skupin základních se postupovalo do dalších skupin, kde se již hrálo o konečné umístění. První v pořadí základních hráli o první až šesté místo, druzí o sedmé až dvanácté a tak dále. V základních skupinách se tedy odehrálo plných 133 utkání. „Měli jsme k dispozici deset stolů, takže se to dalo zvládnout," dodal k počtu zápasů M. Jírovec.

Ve skupinách o umístění čekalo na hráče dohromady dalších 116 zápasů. A ty byly pořádně vyrovnané, když se zde setkávali ti, kteří byli v základních skupinách na stejných místech.

Nejsledovanější byla samozřejmě skupina o první až šesté místo. „Bylo to tady hodně zamotané. Vítěz turnaje sice vyhrál v této finálové skupině všechny zápasy, ale další hráči se navzájem poráželi, a tak musely o dalším pořadí rozhodovat vzájemné zápasy. Ale vyrovnané a dramatické to bylo i v dalších skupinách, každý bojoval o co nejlepší místečko v konečném hodnocení," chválil výkony hráčů další z pořadatelského týmu Milan Kocourek.

Vítězem turnaje se nakonec stal Petr Fuchs ze Stach, který ve finálové skupině porazil všech pět soupeřů, i když to měl mnohdy hodně vyrovnané. Podařilo se mu zvítězit podruhé, když právě on byl historicky prvním vítězem tohoto klání v roce 2009. O druhém místě rozhodoval vzájemný zápas, v němž Václav Pavlištík porazil Oldřicha Soumara 3:2. Druhý tedy skončil V. Pavlištík. Čtvrté místo si vybojoval tradiční účastník turnaje Vladimír Podlešák z Prachatic. O místě pátém znovu rozhodoval vzájemný zápas. Nakonec páté místo patřilo obhájci loňského prvenství Antonínu Mrázovi z Buku, který porazil Luďka Křivánka 3:2.

Skupinu o sedmé až dvanácté místo vyhrál Václav Kavan z Buku, osmý skončil David Tesař, devátý Petr Pahorecký, desátý Milan Ryska, jedenáctý Václav Carvan a dvanáctý Jiří Kováč.

Jako tradičně byli při závěrečném vyhodnocení odměněni za svůj výkon úplně všichni hráči. Nejlepší šestku společně s pořadateli turnaje ocenila i radní místa Prachatice Andrea Tajanovská, která se též aktivně zúčastnila. „Bylo to super, mohu všem vřele doporučit," pochválila turnaj.

„Velký dík patří za fér hru všem zúčastněným. Jsme rádi, že se jim na turnaji opět líbilo, což je pro nás další motivací, abychom pokračovali i příští rok," uvedl závěrem Miloslav Jírovec.