Strakonický běh

Ještě před samotným triatlonem se ovšem konal v pátek běžecký závod ve Strakonicích, kterého se zúčastnili oba mladí triatlonisté Martin Debnar a Václav Lebeda. „Tato akce bývá většinou skvěle připravená a ani nynější ročník nebyl výjimkou. Kluci na tomto závodě předvedli skvělé výkony a vyhráli ve svých kategoriích,“ uvedl k pátečnímu běhu Miroslav Lorenc.

Těžké podmínky

Další den pak závodníci ŠuTrů Prachatice zajížděli na již zmiňovaný triatlon do Přední Výtoně. „Po celou dobu tohoto závodu hustě pršelo, a proto byly podmínky závodu opravdu nepříjemné. Naštěstí objemy tratí nebyly příliš náročné, jelikož se plavalo pouze 200 metrů, na kole se jelo 12 kilometrů a na závěr se běžela pětka. Triatlon v Přední Výtoni byl také zajímavý tím, že se jelo na horských kolech,“ řekl k trati Lorenc.

Závod mladších

Prachatičtí měli v dopoledním závodě zastoupení ve starších žácích v podobě Vaška Lebedy a Michaely Špillerové. „Co se týče Vaška, tak ten během závodu nenašel takřka žádnou konkurenci. Suverénně vyhrál způsobem start – cíl. Jeho výkonu nemohu nic vytknout, snad jen mohl lépe zaběhnout poslední trať, ale zde se určitě projevila únava z pátečního závodu ve Strakonicích,“ hodnotil svého svěřence Lorenc, který byl spokojený i s výkonem Michaely Špillerové: „Míša měla ve své kategorii mnohem silnější konkurenci než Vašek, ale přesto vylezla z vody jako první. Na kole trochu ztratila, ale v závěrečném běhu opět získala sílu a skončila na skvělém třetím místě. Velmi mě těší, že poprvé v této sezoně porazila Simonu Šimůnkovou. Tento výsledek je pro ní určitě velikým povzbuzením do dalších závodů.“

Skvělá forma

Ihned po triatlonu dětí se konal hlavní závod dospělých, ve kterém se opět ukázal v dobrém světle Jan Hron. „Do Honzy jsem vkládal velké naděje, jelikož patří k výborným bikerům a navíc má v poslední době skvělou fazonu. Moje prognóza se nakonec vyplnila a Honza vybojoval celkem s přehledem první místo. Po plavání sice trochu ztrácel, ale na kole zajel skvělý čas. Nechtěl bych nic zakřiknout, ale tímto vítězstvím se Honza hodně přiblížil celkovému vítězství v Jihočeském poháru, což by byl skvělý výsledek,“ vyřkl své přání Lorenc.

Do Zlivi

Z dalších našich závodníků skončil Filip Toul na čtvrtém místě. Věra Hoštičková pak vyhrála svou kategorii. Karel Plánek vybojoval také skvělé umístění, když se mu povedl dobrý čas v plavání. Do našeho klubu jsme také získali jednu novou tvář, výbornou atletku Valerii Ennigerovou, která skončila druhá za Petrou Krejčovou,“ uvedl k závodu Lorenc, který se již nemůže dočkat posledního triatlonu v Jihočeském poháru, který se koná tento víkend: „Ve Zlivi se bude rozhodovat o celkových vítězstvích. Program na tomto triatlonu bude rozložen do tří dnů. V pátek se bude nejprve konat závod dětí. Další den je pak na pořadu hlavní závod a v neděli se vše uzavře závodem ve štafetách. Jelikož tento triatlon bude připraven i pro starší závodníky, tak bych se ho mohl po dlouhé době zúčastnit i já.“

Libor Staněk