Otevřený rakouský šampionát v inline maratonu se uskutečnil na okruhu Salzburgring, kde se poprvé soutěžilo již v roce 1968 na silničních motocyklech a automobilech.

Okruh měří 4,2 kilometru a tvoří jej dvě dlouhé rovinky, dvě esovité a dvě dlouhé zatáčky. Profil trati není úplně rovný a další netradiční věcí pro závodníky je, že se okruh objíždí na pravou ruku. Prachatičtí závodníci si trať poprvé vyzkoušeli v sobotu, den před závodem.

K nedělnímu závodu bylo připraveno více než 170 závodníků. Nejprve vyrazili na start muži, kterých bylo přes stovku. Davidu Novákovi profil trati vyhovoval, protože na podobné trénuje v Prachaticích. Startovnímu poli nejprve ujeli dva Italové a několik kol před cílem se ze skupiny pronásledovatelů, která čítala patnáct závodníků, pokusil ujet i David. V trháku do kopce ostatním odskočil a pokračoval sám. Před cílem jej nakonec předjeli nejlepší Rakušan a Němec, takže si David Novák dojel pro celkové páté místo. V jeho kategorii od 30 do 39 let to však znamenalo vítězství. V našlapaném startovním poli to byl jeho jeden z nejlepších závodů sezony.

Eva Nováková nastoupila do ženského závodu jako jediná s kolečky na déšť. Některé pasáže trati vypadaly po dešti dost nebezpečně, a tak prachatická závodnice vsadila na jistotu. Ve výjezdech se Eva několikrát od soupeřek odpoutala, ale ve sjezdech ji skupina vždy zase dojela. Proto druhou část závodu naše závodnice odjela v balíku a připravovala se na závěrečný finiš. Jelikož proti většině soupeřek jela poprvé, nebylo jednoduché se rozhodnou pro delší sprint, či kratší souboj na cílové pásce. Cílová rovinka na Salzburgringu nebyla ani pro osm finišujících žen dostatečně široká. Eva nakonec využila mokřejší části tratě a diváci mohli sledovat, jak jedna závodnice za druhou ze souboje o vítězství odpadávají. Cílem projela jako první Eva Nováková, za ní pak závodnice z Německa a Slovinska.

Z výsledků (42,55 km) – Muži: 1. D. Chiotto 1:08:01,7, 2. A. Gherardi (oba ITA / Powerslide) 1:09:43,7, 3. J. Hahnekamp (AUT / Eisenstadt) 1:10?42,3, 4. A. Pätzold (GER / Allgäu) 1:11:25,5, 5. (1. v kategorii 30 – 39) D. Novák (TCH / Tempisch) 1:11:35.0. V cíli bylo hodnoceno 101 závodníků. Ženy: 1. E. Nováková (TCH / Tempisch) 1:24:03,2, 2. N. Knehr (GER / Donauwörth) 1:24:03,4, 3. A. Odlazek (SLO / Ljubljana) 1:24:03,6, 4. K. Otrebska (POL / SkateMunich) 1:24:03,8, 5. D. Caniatti (ITA / Ferrara) 1:24:03,9. V cíli bylo hodnoceno 27 závodnic.