Vimperský tým horských kol vstupuje do své jubilejní třicáté závodní sezony. Od roku 2002 má statut UCI MTB teamu, nejdříve jako součást týmu České spořitelny MTB, po tragické smrti jejího manažera Michala Picka, od které uplynulo v minulém týdnu již 17 let, se pak tým přetransformoval do Vimperka. Již pět let je hlavním partnerem týmu ROUVY /Virtualtrainig/ a čtrnáct let tým spolupracuje se značkou Specialized.

Novou závodní sezonu začne tým v sobotu 16. března na závodě C1, který je součástí italské mezinárodní série, poblíž Lago di Garda. Odsud se přesouvá přímo na tradiční jarní tréninkový kemp do Toskánska.

Fotbalová FORTUNA:LIGA: Dynamo ČB - Olomouc 2:1.
Kam na jihu Čech za sportem? Klíčové utkání Dynama se Zlínem v boji o záchranu

Letos jsme start závodní sezony posunuli až do března s tím, že se zaměříme především na kvalitní výsledky na světových pohárech a juniorské světové sérii. Hlavním cílem je ale nominace Adély Holubové na olympijské hry v Paříži.

V týmu zůstává Adéla Holubová, největší naděje pro nominaci na OH v Paříži, a Nela Viktorová, která by se měla pravidelně prosazovat do top 15 ve světovém poháru. Dále jsou v týmu nadějní závodníci juniorské kategorie v čele s členkami reprezentace Kateřinou Beyerovou a Marikou Pulkrabovou. Jádro týmu tvoří studenti sportovního gymnázia ve Vimperku.

Mladší žáci HC Vimperk po výhře nad prvním týmem HC Strakonice (na snímku) porazili i jeho béčko.
Po výhře nad Strakonicemi B jsou mladší žáci Vimperka krůček od výhry v soutěži

UCI team absolvuje kompletní program světového poháru, který začíná již v dubnu dvěma závody v Brazílii, pokračuje pak čtyřmi závody v květnu a červnu v Evropě a končí dvěma závody v USA a Kanadě začátkem října.

Juniorští závodníci pak absolvují závody světové juniorské série a mezinárodní závody. Jejich cílem je nominovat se do reprezentačního týmu pro mistrovství Evropy a světa.

Prvním vrcholem sezony jsou závody světového poháru a světové juniorské série před domácím publikem v Novém Městě na Moravě poslední květnový víkend.

Autor: Jiří Lutovský