Do sestavy Horalů se po několika týdnech vrátil kapitán Turek. Největší změna na soupisce prachatických hokejbalistů však proběhla na postu brankářů, kde si svou letošní premiéru v dresu A týmu odbyla zasloužilá legenda prachatického hokejbalu – Pavel Študlar.

HBC Zliv – HBC Prachatice Highlanders 3:6 (0:2, 3:2, 0:2). Utkání začalo trochu opatrněji z obou stran, dříve se však otrkali hostující Horalové, které poslal v 9. minutě do vedení nezastavitelný Jiří Lang. Stejný muž se zapsal do listiny střelců o čtyři minuty později znovu a zvýšil tak náskok Horalů na dvoubrankový. Přestože byli prachatičtí hokejbalisté v této části lepším týmem, také Pavel Študlar v brance hostů musel řešit několik pořádně zapeklitých situací.

Druhé dějství začalo rychlou brankou z hole Jardy Markytána, který už po devatenácti vteřinách zvýšil na 0:3. Domácí to však nesložilo, naopak, dvěma rychlými góly se dostali zpět do boje o důležité body – 2:3. Klid na jejich hole Horalů nepřinesla ani branka navrátilce Honzy Turka, který pohotovou střelou vrátil hostím dvoubrankové vedení. I na tento gól našli domácí rychlou odpověď, a tak po divoké druhé třetině svítilo na světelné kostce zlivské arény skóre 3:4 pro hostující Prachatice.

Definitivní klid přinesl Prachaticím ve 36. minutě kapitán B týmu Fanda Kott, který dalekonosnou střelou propálil domácího brankáře Mičana. Vedení Horalů ještě pojistil kanonýr Jarda Markytán, který po pěkné souhře celého útoku uklidil míček do prázdné branky – 3:6. A protože skvělý Pavel Študlar v brance hostí nepřipustil žádné komplikace, získávají Prachatičtí další důležité body pro celkové vítězství v základní části II. NHbL – jih.

Pokud Horalové zvládnou i poslední utkání nástavby proti Blatné, utkají se ve čtvrtfinále play off s píseckým Švantlákem.

Góly (A1,A2) Horalů: 8:19 Lang (Reindl), 12:52 Lang, 15:19 Markytán (R. Sitter), 19:43 Turek (R. Sitter), 35:45 Kott (Markytán, Švácha), 41:26 Markytán (Lang, Reindl).

Sestava Horalů: P. Študlar (45/48) – J. Švácha, M. Dojčar, A. Bárta, P. Valenta – J. Markytán, R. Sitter, J. Turek – J. Lang, J. Reindl, V. Korous – F. Kott, V. Plouhar.