II. NHbL: HBC Falcon České Budějovice – HBC Highlanders Prachatice A 3:4 (0:2, 1:1, 2:1). V sobotu v dopoledních hodinách se na českobudějovickém Pedagogu střetly týmy z opačných pólů tabulky. Zatímco se hokejbalisté domácího Falconu krčí u dna druhé národní hokejbalové ligy, hosté z Prachatic dlouhodobě okupují nejvyšší příčky této jihočeské soutěže. Dal se proto čekat gólový koncert Horalů a jejich hladké vítězství. Opak byl však pravdou. Do Českých Budějovic nepřijela očekávaná Prachatická filharmonie, ale partička ospalých šumařů, kteří si pod taktovkou kapelníka Honzy Turka zřejmě přijeli pro snadné tři body.
Do branky Horalů se tentokrát postavil Tomáš Pixa, na druhou stranu pak českobudějovická legenda Radek Hrbáček a utkání mohlo začít. Už úvodní minuty zápasu nebyly ze strany Horalů zrovna přesvědčivé, přesto se v 6. minutě prosadil ostrým projektilem střelec hostí Pavel Valenta. Ale herní bída pokračovala až do posledních sekund první části, kdy Michal Kadlec nedal střelou příklepem Hrbáčkovi šanci – 0:2.
Hned na začátku druhé třetiny propálil gólmana hostí po vyhraném vhazování opět Pavel Valenta a zdálo se, že je rozhodnuto. Předváděná hra Horalů však po této brance klesla do nových hloubek a tak se začali dostávat ke slovu také borci domácího Falconu, kteří donutili Pixu vytáhnout z rukávu několik povedených zákroků. Horalové navíc nabídli domácím dvojnásobnou přesilovou hru, se kterou si však nedokázali gólově poradit. Přesné zakončení Falconu přišlo až minutu před druhou sirénou, kdy se tečovanou střelou prosadil Major.
Třetí třetina nepřinesla žádné zlepšení v herním projevu Prachatic, naopak, branky padaly na druhé straně. V krátkém časovém sledu překonal po úniku Pixu nejprve Štěpánek a za 35 sekund také Paterovský, který lehkou tečí nedal hostujícímu brankáři šanci. Světelná tabule rázem signalizovala skóre 3:3 a hostům začalo být pěkně horko. Konečně se však trochu probudili ze zimního spánku a zatlačili Falcon do obranné třetiny. Domácí byli se současným stavem evidentně spokojeni, a tak míčky pouze vyhazovali, ale hlavně obětavě padali do střel Horalů. Štěstí se však nakonec přiklonilo na stranu Prachatic, když 9 sekund před koncem nechali domácí obránci na holičkách Hrbáčka, kterého po důrazné dorážce překonal spasitel Jan Novák.
Kapelník prachatických šumařů Jan Turek neskrýval při hodnocení zápasu emoce: ,,Dnes jsme odehráli zatím nejhorší utkání této sezony. Ospalý, laxní a kombinačně katastrofální výkon, který jsem doposud nezažil. Nohy neběhaly, ruce nestřílely, hlava ještě zavrtaná někde v teplíčku pod peřinou, jedním slovem hrůza. Pochvalu si zaslouží pouze soupeř, který dnes hrál obětavě a šel naproti vyrovnání a možná, kdyby hokejbalový Bůh dal, tak i vítězství. Falcon si dnes zasloužil minimálně bod, jenže štěstěna je vrtkavá, míček kulatý, a tak Honza Novák devět vteřin před koncem vystřelil všechny body Horalům. Je potřeba se poučit, kvalitně potrénovat a připravit se na víkendové dvojutkání proti Písku, respektive Stárům, a odčinit tak dnešní horor show."
Střely: 21:21. Vyloučení: 4:4.  Využití: 0:1. Oslabení: 0:0.
Góly (A1, A2): 5:48 Valenta 14:50 Kadlec (Kotlík) 16:51 Valenta (Kotlík) 44:51 Novák (Turek, Švácha)
Sestava: T. Pixa (18/21) –  J. Švácha, M. Dojčar, J. Novák, P. Bušek, J. Reindl, J. Turek, M. Kadlec, P. Valenta, J. Leffler, J. Kotlík.

KHbL: HBC Highlanders Prachatice B – HC Olešník  2:1 ss (1:0, 0:1, 0:0). Po minulém velmi úspěšném víkendu si rezerva Horalů vyšlápla i na sebevědomého souseda v tabulce – HC Olešník. Domácí již nejsou tím ustrašeným týmem z úvodu soutěže, ale jdou sebevědomě za svým cílem – účastí v play – off. A pět kol před koncem základní části jsou na šestém místě se slibným devítibodovým náskokem na devátý Suchdol.
Od úvodního vhazování se hrála vyrovnaná partie se šancemi na obou stranách. Vše ale likvidovali výborní brankáři, domácí Repko i hostující Mičan. Domácí šli do vedení na začátku deváté minuty, kdy se prosadil Lang a do konce úvodní části byli mírně lepším týmem.
Úvod druhé třetiny patřil ale jednoznačně hostujícímu týmu. Domácí jako by se nemohli dostat do tempa a za skoro deset minut na Mičana vystřelili pouze jednou. Hosté naopak stříleli ze všech možných i nemožných šancí, ale výborný Repko vždy odolal. Hosté se  nakonec přece jen dočkali, když proměnili jednu z několika přesilovek ve vyrovnávací branku.
Poslední třetina byla obdobou druhé. Horalové se probudili až v polovině, tentokrát ale neinkasovali. Utkání tak dospělo až do nájezdů. Hosté domácího Repka nepřekonali, rozhodující branku domácího týmu dal ve třetí sérii střelec utkání Lang a zajistil domácímu týmu druhý bod.
Střely: 33:38. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0.
Góly (A1, A2): 8:10 Lang J. (Matoušek V., Bárta P.), 45:00 Lang J.
Sestava: T. Repko (37/38) – Plouhar V., Kubička, Bárta P., Bárta A., Matoušek V., Krotký V., Lang J., Paule L., Kott F., Mráz V., Bednář Z., Hebík M., Sitter J., Sitter R.

Josef Parkman