Nováček hokejbalové extraligy z Prachatic vstoupil do sezony velice dobře. Sice v prvním duelu prohrál v Letohradu 1:4, ale pak přišly dva dvoubodpové zápasy.

Nejprve se Horalům podařilo vyhrát v Dobřenech. V základní hrací době skončilo utkání 2:2, nerozhodlo ani prodloužení, a tak se o druhý bod bojovalo v samostatných nájezdech. A ty pro Prachatické rozhodl David Braun. O uplynulém víkendu Horalové hostili do té doby stoprocentní Svítkov Stars Pardubice a opět slavili za dva body. Na 2:2 ve třetí třetině vyrovnával opět David Braun a druhý bod Prachatickým vystřelil v prodloužení Jiří Štěpánek.

Hokejbalová extraliga: HBC Prachatice - HBC Svítkov Stars Pardubice 3:2 PP (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0).
Hokejbaloví Horalové zlomili pardubický Svítkov v extralize v prodloužení

Horalové tak mají po třech odehraných zápasech na kontě čtyři body a jsou ve dvanáctičlené tabulce osmí. Ve středu od 13 hodin přivítají na svém hřišti Elbu Ústí nad Labem. Severočeši mají sice na kontě bodů šest, ale mají také odehráno o dva zápasy více než Prachatičtí. Jestliže tedy hledáte ve sváteční středu zajímavý program, vyražte do Highlanders arény.