Datels Blatná – Highlanders HBC Prachatice 4:5 (1:1, 1:1, 2:2 – 0:1). Jako první udeřili Horalové, když z kraje 8. minuty zavezl míček Turek, Markytán potáhl, nabil za kruhy Reindlovi a ten propálil Šuhaje mezi betony – 0:1. Ve 12. minutě se však domácím podařilo využít dvojnásobnou přesilovku, když se Pauknerova střela vyšourala zpod Študlarových betonů a Michálek měl snadnou práci – 1:1.

Ve 24. minutě pak další využitou přesilovkou Datlové překlopili skóre na svou stranu. Hruškova střela se od zadního hrazení odrazila zpět před branku, gólman Horalů se nestihl zorientovat a Michálek přehodil jeho natažený beton – 2:1. Pak se již vše podstatné odehrávalo před Šuhajem, který však výborným výkonem držel svůj tým a lapačkou a mnohdy maskou likvidoval tutovky hostí. Ve 28. minutě však v oslabení neudržel pokus Květoně, Bušek se do brankoviště vrhl jako lavina a vleže vyrovnal na 2:2.

V úvodu třetí části Horalové přežili další dvojnásobné oslabení, ale ve 36. minutě při klasické přesilovce nastřelil jeden z Blatenských před brankou stojícího kapitána Kafku a od jeho těla se míček nějak poodrážel k betonům Študlara a od nich za brankovou čáru – 3:2. Prachatičtí však nesložili zbraně a ve 40. minutě vyrovnali, když se z rohu krásně uvolnil Květoň, jeho pumelice cinkla o horní tyčku a spadla za čáru – 3:3. Následně dostali hosté výhodu přesilové hry, ale hlavně díky obětavosti domácích, kteří padali a lehali do střel do odkryté branky, se jim ji nepodařilo využít. Až ve 42. minutě propadl Šuhajovi mezi betony pokus Květoně – 3:4. Zdálo se, že je rozhodnuto. To by však nesměla v poslední minutě přijít neuvěřitelná minela hostujícího gólmana. Půlminutky před koncem napálil ve vlastním oslabení z poloviny hřiště míček na branku Kafka, brankář pouze vyrazil před sebe, na přikrytí „snadný“ míček se mu však zamotal mezi hokejkou a rukavicí, takže se jej nakonec zmocnil Michálek, srovnal a dokonal hattrick – 4:4.

Svou reputaci si gólman Horalů napravil při nájezdech, když odolal všem třem domácím nájezdníkům. Jediným úspěšným exekutorem byl Květoň, jehož blafák do forhendu taktak dolezl za čáru.

Sestava Horalů: P. Študlar (25/29) – J. Švácha, A. Bárta, P. Bušek, J. Turek, J. Reindl, S. Květoň, K. Sedláček, J. Markytán, J. Kotlík, P. Bárta.

1. Suchdol n. Luž. 5 0 0 1 36:13 15
2. Pedagog ČB 5 0 0 2 34:16 15
3. HBC Prachatice 3 2 0 1 35:20 13
4. ŠD Písek 4 0 1 1 26:17 13
5. Betonova ČB 2 1 1 2 23:21 9
6. HBC Zliv 2 1 0 4 21:32 8
7. Pluhův Žďár 2 0 1 3 17:34 7