Písečtí hokejbalisté odstartovali semifinále play off dvěma zápasy na domácím hřišti díky lepšímu postavení po základní části. Oba duely přinesly výborný hokejbal, ale se smutným závěrem pro domácí hráče.

Jak již to tak bývá, na play off doznávají týmy proti základní části řady změn. Především v kontextu toho, že se přes zákldní část hrají soutěže ledního hokeje a někteří hráči si musejí plnit povinnosti především tam. Ale změn doznaly obě soupisky.

V prvním duelu dvakrát vedl Písek, a to po brankách Indráka a Gáby. Hosté dvakrát srovnávali a do vedení se dosali ve 36. minutě Štěpánkem. Stav 2:3 vydržel do poslední minuty, ve které se domácí pokusili zápas otočit při power play. Tu však nesehráli dobře a hostující Šilhán se dvakrát trefil do prázdné brány. Při poslední brance si připsal asistenci i prachatický gólmam Holub.

HC ŠD Písek - HBC Prachatice 2:5 (0:0, 2:2, 0:3). 16:19 Indrák, 22:01 (Gába (Hromádka) - 18:50 Reindl (Bárta), 25:15 Valenta, 35:51 Štěpánek, (Šilhán, Turek), 44:28 Šilhán, 44:50 (Šilhán (Turek, Holub).

Druhé utkání a druhé drama. Rozdíl byl jen v tom, že hosté rychle vedli o dvě branky a domácí srovnávali na 4:4 na konci druhé třetiny. Na začátku té třetí Prachatičtí opět odskočili o dvě branky a svou výhru již ubránili. Jinak nic nového. V domácí sestavě řádili Indrák s Gábou, hosté měli góly rozložené opět mezi daleko více střelců.

HC ŠD Písek - HBC Prachatice 5:6 (1:3, 3:1, 1:2). 8:04 Gába (Kabele), 25:14 Indrák, 27:11 Indrák, 28:37 Gába (Habart, Hřebíček), 37:55 Hromádka (Kabele) - 00:30 Štělánek (Valenta), 3:47 Klíma (Bárta), 12:39 Uhlíř (Dojčar), 24:31 Valenta, 32:08 Valenta (Štělánek, Švácha), 34:38 Šilhán (Bárta).

Třetí, případně čtvrté utkání se hraje v sobotu 21. respektive v neděli 22. května v prachatické Highlanders aréně. Čas zápasu bude ještě upřesněn.