II. NHbL: HBC Highlanders PT  – HC ŠD Písek  3:2 (0:0, 2:0, 0:2 – 1:0).  Tentokrát přijeli dobývat prachatickou baštu na okraji Šumavy kanonýři píseckého Švantláku, kteří se v letošní sezoně drží okolo čtvrtého místa. Zatímco hosté dorazili do Žernovic s deseti borci do pole, domácí Horalové vyrukovali do boje hned se třemi kompletními útoky.
V úvodu první třetiny se žádný z týmů nechtěl pouštět do větších akcí, a tak se hrál trochu opatrný, ale urputný hokejbal. Postupně však začali přebírat otěže zápasu domácí Horalové a před brankářem Písku Gábou začínalo být rušno. Ale ani na druhé straně si domácí Repko nemohl dovolit žádnou opalovačku, a tak mohlo být početné publikum v Kobylka aréně spokojené. Gólu se ale nedočkalo.
Druhé dějství bylo poznamenáno velkým množstvím vyloučení, především na straně Švantláku, kterému začal docházet dech, a tak si Písečtí občas museli pomoct nedovoleným zákrokem. Domácí navíc dostali možnost dvojnásobné přesilovky, kterou také zdárně ukončil Michal Kadlec, když svou pumelicí propálil všechno, co mu stálo v cestě. A za necelou minutu a půl bylo na Kobylce ještě veseleji, a tak i druhý vyloučený hráč Písku mohl opustit trestnou lavici předčasně, poté co na Gábu bušil jak hluchý do vrat Pavel Bušek, se před píseckým gólmanem zjevil osamocený Jiří Leffler, který v poklidu uklidil míček do odkryté svatyně hostí.
Třetí část začala početní výhodou Písku a bohužel se zazelenalo i na druhé straně. Vyhození Horalů zachytil na červené čáře Ondřej Gába a střílenou přihrávkou vybídl ke skórování nikým nehlídaného Marka Kabeleho, který povedenou tečí nedal Repkovi šanci. Písečtí už od začátku třetí třetiny tahali nohy z medu a tak se nedal očekávat žádný velký tlak z jejich strany. Nabídku na vyrovnání však hostům darovali sami Horalové. Po chybě na útočné modré Prachatic se dostal do úniku písecký Habart, který se štěstím propasíroval míček za Repkova záda.
Utkání tedy musely rozhodnout nájezdy, ve kterých čaroval, jak prachatický mág Repko, tak kouzelník v brance hostí Gába. Jedinou branku vstřelil až v sedmé sérii Radek Sitter, který ve své premiéře v dresu A-týmu vystřelil Horalům zasloužený bod navíc.

TJ Stars Suché Vrbné  – HBC Highlanders Prachatice 1:6 (0:2, 0:3, 1:1). Kapitán Horalů Jan Turek byl s víkendem očividně spokojený: „Čekal nás velice náročný víkend, souboj s vynikajícími soupeři. Po herní blamáži s Falconem jsem netušil, jak se na nás tento výpadek projeví, zda neopustíme bojiště jak zpráskaní psi. Ale opak byl pravdou. Horalové, ukázali jste svou pravou tvář a opět hráli jako jeden muž. Děkuji za výborně odvedenou práci."
Góly (A1, A2): 0:09 Kadlec (Turek, Švácha) 4:06 Dojčar (Valenta, Leffler) 17:07 Valenta 24:31 Kotlík 25:32 Valenta (Dojčar) 34:02 Paule (Turek).

KHbL muži: TJ Blatná Datels – HBC Highlanders Prachatice B  2:1 (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0). „Zápas v Blatné se odehrával za deštivého počasí. Domácí na nás nastoupili ve třech kompletních lajnách oproti našim dvěma. Od úvodních minut na nás doslova vlétli, ale první třetinu jsme ustáli bez gólu. Od začátku druhé části jsme tempo hry udávali my, ale bohužel soupeř se dokázal prosadit v přesilové hře na konci třetiny. Ještě do přestávky jsme nastřelili břevno. Na začátku poslední části jsme konečně dokázali vstřelit gól, z mezikruží se trefil Krotký. Od té doby se hra přitvrdila a k vidění bylo spousty hokejových zákroků. O osudu zápasu asi rozhodla naše neproměněná přesilovka pět na tři, kde Lang nastřelil pouze břevno. Na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich vynikali oba brankáři a až v patnácté sérii rozhodl domácí hráč. Za předvedený výkon jsme si určitě zasloužili více bodů, ale v samostatných nájezdech měl více štěstí soupeř," komentoval utkání kapitán Horalů Vladislav Sedlecký.

NHbL staršího dorostu: HBC Highlanders Prachatice  – TJ Tatran Třemošná  0:3 (0:2, 0:1, 0:0) a 3:2 (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0). Proti vedoucímu týmu tabulky se představili na domácím hřišti ve dvojutkání prachatičtí dorostenci. Proti svému soupeři se pět třetin trápili, hráli bojácně a prakticky bez účinné střelby. Hostům stačil průměrný výkon k jistému vítězství v prvním utkání. I druhé utkání mělo celé dvě třetiny obdobný průběh a zdálo se, že se bude výsledek opakovat. Ve třetí třetině ale po příchodu Reindla do hry se hra domácích změnila jako mávnutím kouzelného proutku. Najednou byli rychlejší a přesnější než soupeř a dvěma brankami již zmiňovaného Reindla vyrovnali náskok soupeře. V závěrečném náporu se jim však nepodařilo strhnout vítězství na svou stranu v normální hrací době. Zisk dvou bodů ale zajistil ve druhé sérii nájezdů opět Reindl.

Josef Parkman