SK Pedagog České Budějovice – Highlanders Prachatice 1:4 (0:3, 0:0, 1:1). Raketový nástup v první třetině a zodpovědný kolektivní výkon ve zbytku utkání (s malinkou kaňkou v samotném závěru) přinesl Horalům tři body do tabulky. Ve 4. minutě vypálil z ostrého úhlu Kotlík a brankář domácích si lapačkou nešťastně srazil míček do branky – 0:1. V čase 5:20 pálil po vhazování přesně do šibenice Novák a Pedagog střídal brankáře. Za dalších 16 vteřin však využil závaru před domácí brankou Leffler a bylo to 0:3. Druhá třetina i přes šance na obou stranách branku nepřinesla. Až ve 39. minutě vypálil rychle po buly Valenta a střelou do víka definitivně potopil svůj bývalý klub. V závěru hosté opět mysleli více na útok než na obranu a tak 12 vteřin před koncem domácí ve vlastním oslabení vsítili čestnou branku – 1:4.
Highlanders Prachatice – HBC Vikings České Budějovice 2:3 na nájezdy (0:1, 1:1, 1:0 – 1:2). Bohužel se zdá, že Horalům více vyhovují zápasy na venkovních hřištích, doma jakoby byli pod tlakem prostředí i diváků (i když těch byla v mrazivém počasí jen hrstka) zbytečně svázaní a neprodávají po celý zápas všechno co umí a na co mají. Vikingové hráli lehce, z dobré obrany a bojovně, což jim přineslo úvodní úspěch, když po rychlém protiútoku trefil protihráč nejprve beka a druhou střelou našel mezírku u pravé tyčky Študlarovy branky – 0:1. Domácí se k bližšímu ohrožení soupeřovy branky i vinou vlastní křečovitosti příliš nedostali a střely ze střední vzdálenosti Jurák jistě pochytal. Ve druhé části přišel druhý trest, když jedno z četných oslabení domácích ukončil Konrád střelou do odkryté branky poté, když gólmanovi nešťastně odskočil zmrzlý míček a nestačil jej přikrýt – 0:2. Konrád mohl o několik okamžiků později zazdít další hřebíček, ale jeho sólo Študlar zlikvidoval a udržel Horaly ve hře. Dobývání Jurákovy svatyně ukončil až v přesilovce pěti na tři Bušek, který si u tyčky počkal na odražený míček od mantinelu a poslal jej do sítě a dal domácím naději – 1:2. Ve třetí třetině se Horalové konečně probrali ze „zimního spánku" a od začátku tlačili Vikingy v jejich pásmu, ale Juráka ne a ne překonat. Nakonec až pět minut před koncem jim pomohlo nedorozumění hostí při rozehrávce a Leffler pohodlně doklepnul do prázdné branky – 2:2. I přesto, že na obou stranách byly velké šance – Horalové šli ve dvou na nikoho, Študlar likvidoval další sólo – branka již nepadla a šlo se na nájezdy. Úvodní tři série skončily 1:1, v páté sérii Sedláček nedal a hráč hostí rozhodl kličkou mezi betony gólmana – 2:3.

Po zápase nebylo nikomu do smíchu, velkým pozitivem ale je, že se domácí dokázali poprat s mizérií, kterou předváděli, a dorovnat dvougólové manko. Ztráta dvou bodů je o to bolestnější, že pomalu odsouvá Horaly z předních příček a z již jistého čtvrtého místa po základní části by opět narazili na svého osudového soupeře z minulých sezon – Tábor. Ještě ale stojí za to zabojovat o třetí místo, i když šance jsou malé.

Oblastní liga: Highlanders Prachatice „B" – SK BS Pluhův Žďár  2:4 (1:1, 1:0, 0:3). HBC Vikings České Budějovice B – Highlanders Prachatice „B"  5:2  (1:1, 3:1, 1:0). Rezerva Horalů se na jaře stále nemůže pořádně „chytit" a na své soupeře opět nestačila.

Josef Parkman