Horalové si připsali dalších šest bodů

Prachatice - Hokejbalisty Highlanders Prachatice čekaly v první národní lize další dva náročné zápasy. K prvnímu vyráželi do Kladna, ve druhém doma hostili Nové Strašecí. Bylo z toho dalších šest bodů.

14.11.2017

Horalové porazili Nové Strašecí 7:1Foto: Deník / Vladimír Klíma

HBC Jungle Fever Kladno – HBC Highlanders Prachaticeˈ 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Nejprve vyrazili Horalové do Kladna s cílem obhájit vítězství z prvního měření sil, ve kterém ukořistili Prachatičtí svou první výhru v první lize v poměru 3:1. Utkání začalo ve velmi svižném tempu, když hned v úvodu nastřelili domácí tyč Čapkovy svatyně. Z první branky se však radovali Horalové, prosadil se kapitán Jan Turek, který tvrdou střelou z mezikruží vymetl pavouky v levém horním rohu kladenské klece. Oba týmy si do konce první části vypracovaly ještě několik slibných šancí, skóre se ale neměnilo.
Druhá třetina byla velmi podobná té předchozí, rychlý a bojovný hokejbal s řadou šancí na obou stranách se musel divákům líbit. Druhou branku Horalů přidal ve 22. minutě Roman Valek, kterého vybídl ke skórování přesnou nahrávkou zpoza branky Michal Jiroušek. A hlavně díky skvělému Čapkovi v brance Prachatic se domácí ani v této třetině nedokázali střelecky prosadit.
Třetí třetina začala velkým tlakem domácích, kteří zamkli Horaly v obrané třetině na několik dlouhých minut. S tím si však věděl rady Slavomír Květoň, který při ojedinělé akci propálil z kruhů kladenského strážce svatyně. Domácí ani po této studené sprše nic nevzdávali, ale Horalové už si další průběh utkání pohlídali, a tak vezou z Kladna velmi cenné tři body. Největší zásluhu na tomto vítězství si připsal Vít Čapek, který byl po zásluze vyhlášen první hvězdou utkání.

HBC Highlanders Prachatice - HBC Nové Strašecí 7:1 (1:0, 4:1, 2:0)

Další reprízu v měření sil měli prachatičtí hokejbalisté na programu hned druhý den. Tentokrát ale museli napravovat smolnou prohru 2:1 pro Nové Strašecí. A protože se hostující celek krčí až ve spodních patrech tabulky, byli druzí Horalové jasnými favority. První dějství moc přesvědčivý výkon ze strany Prachatic nepřineslo, kvůli řadě chyb a nepřesností si nedokázali domácí vytvořit souvislý tlak. Branky se ale Horalové dočkali, když v oslabení unikl Matěj Tácha. Trenér Prachatic však s výkonem svých svěřenců rozhodně nemohl být spokojen.
Další část už vypadala o poznání lépe a domácí konečně začali naplňovat roli favorita. Po brankách Martina Zavřela, Jaromíra Markytána, Matěje Táchy a Slávy Květoně vedli Horalové už 5:0. Hosté ale dokázali těsně před koncem druhé patnáctiminutovky upravit skóre zásluhou důrazného Duchoně.

V poslední třetině už se nikdo nikam moc nehnal. Domácím se podařilo přidat další dvě branky zásluhou Slávy Květoně a Járy Markytána, kteří dali výsledku konečnou podobu – 7:1. Tímto zápasem se ,,áčko“ Prachatic rozloučilo pro podzimní část s domácím hřištěm a v aréně U Rybníčku se představí zase až v březnu. Tímto děkujeme všem fanouškům, kteří vážili cestu do hokejbalového stánku, a i přes nepřízeň počasí byli naším šestým hráčem.

Prachatičtí jsou aktuálně v tabulce druzí, bod za vedoucí Jihlavou. Ta má ještě zápas k dobru.