Vltava Č. Budějovice – HBC Highlanders Prachatice 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

„A je rozhodnuto… Horalové se stali vítězem základní části 2. národní ligy. Historický úspěch se nerodil lehce, ale o to sladší toto vítězství je. Avšak zajíci se počítají až po honu, proto Horalové potřebují vyhrát ještě minimálně devět utkání, aby si mohli říct, že sezona byla úspěšná. Ano, to, na co se každý hráč těší nejvíce, jsou nelítostné a nervy drásající boje v play off. A my už svého soupeře máme. Horalové se ve čtvrtfinále utkají s nováčkem soutěže Beer Stars Pluhův Žďár a to hned o tomto víkendu v sobotu i neděli od 16 hodin,“ komentoval sobotní výhru v Českých Budějovicích kapitán Horalů Jan Turek.

Poslední vítězství v základní části se však nerodilo lehce. Domácí borci po výkonech v průběhu sezony před play off posílili o několik zvučných jmen a hrají dobrý hokejbal. Jejich výkon ale kazí zbytečné diskuze a zesměšňování hráčů soupeře. Horalům stačil k prvnímu místu bod, získali tři i v oslabené sestavě.

Další čtvrtfinále tak trochu určili hráči Pedagogu, kteří ve Zlivi profesorským výkonem uhráli, co potřebovali, aby ve čtvrtfinále narazili na Vltavské Devianty. Betonova asi dlouho kalkulovala, až se přepočítala a narazí na silný Písek. Poslední dvojici tvoří nevyzpytatelná Zliv a Stars Suché Vrbné. Těšme se tedy, co nám tyto souboje nabídnout a kdo bude po víkendu zase o kousek blíž k vysněnému cíli. Čtvrtfinálová série se hraje na tři vítězné zápasy.

Góly a nahrávky Horalů: 11:15 Reindl (Švácha, Sitter) 39:44 Švácha (Turek, Sitter) 42:53 Květoň. 

Sestava Horalů: T. Repko (21/22), T. Pixa – J. Švácha, J. Markytán, P. Bušek, M. Dojčar – J. Sitter, J. Turek, J. Reindl, S. Květoň, J. Lang, K. Sedláček.

Josef Parkman