HBC Zliv – HBC Prachatice Highlanders 2:5 (1:2, 0:1, 1:2). Lepší vstup do prvního utkání si Prachatičtí ani nemohli přát. Po půl minutě je dostal do vedení Květoň a v 5. minutě již vedli o dvě branky zásluhou Korouse. Hodně kontaktní hokejbal se projevil i častým vylučováním a Prachatičtí museli hrát i tři proti pěti. Domácí ještě v první třetině snížili Vebrem. Ve druhé třetině hráli Horalové osm minut v oslabení, přesto ji vyhráli, když dal třetí gól Lang. Po sedmi minutách třetí třetiny dal Květoň čtvrtý gól a bylo prakticky rozhodnuto. Domácí sice vykřesali brankou Hájka naději, ale tu jim tři minuty před koncem zhasl Švácha.

HBC Zliv – HBC Prachatice Highlanders 2:3 (1:1, 0:1, 1:1). Druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější. O vítězství a zároveň postupu Prachatic do finále nakonec rozhodla branka pět vteřin před koncem třetí části. Úvodní patnáctiminutovka přinesla po jedné brance na obou stranách. Tu Prachatickou obstaral Martin Dojčar v 9. minutě. Půl minuty před druhou přestávkou překlopil misky vah na stranu Prachatic při přesilové hře Jan Švácha, domácí ale v závěrečné části srovnali krok. Když už to vypadalo, že utkání půjde do prodloužení, prosadil se ve vlastním oslabení Jaromír Kotlík, když pět vteřin před koncem hrací doby zachytil rozehrávku brankáře Veselého a rozhodl o postupu Prachatic do finále.

Zde budou Horalové usilovat o premiérový titul v repríze posledních dvou finále proti Betonově. Finálová série začíná již tento víkend v prachatické aréně U Rybníčku.