Prachatické Highlanders čekají v základní části ještě čtyři zápasy, nyní hostí Poličku, poté jedou na dvojzápas do Opavy a Karviné a na závěr cestují do Brna. Tabulku vede Jihlava (40 bodů) před Karvinou (37), Prachaticemi (36), Poličkou (34) a Dobřany (34).

Prvoligová soutěž čítá šestnáct týmů, ale základní část se nehraje klasicky dvakrát každý s každým. „Týmy jsou rozděleny do dvou skupin po osmi. Se sedmi soupeři pak hrají doma a venku a proti celkům ze druhé skupiny pouze jednou, se čtyřmi doma a čtyřikrát jedou ven,“ vysvětluje Jan Turek, kapitán Horalů, proč nebudou mít na konci týmy odehráno 30, ale jen 22 zápasů. „Z loňské tabulky máme ty těžší soupeře, například Opava a Karviná byly první a třetí. Ale musíme bojovat o čtyřku,“ doplňuje kapitán Horalů.

Ilustrační foto
Stolní tenisté odehrají jubilejní H.B. cup

A proč jde nyní hlavně o čtyřku? Do další fáze totiž postoupí dvanáct týmů a čtyři nejlepší jdou přímo do čtvrtfinále. Zbylých osm celků si pak zahraje o další čtyři čtvrtfinálová místa. „Po skončení základní části mají první čtyři celky dva týdny volno a ta osmička hraje na dva vítězné zápasy. Od čtvrtfinále se hraje na tři vítězné. Skončit do čtyřky, měli bychom pak ve čtvrtfinále výhodu domácího zápasu v případném pátém zápase,“ hovořil o systému soutěže Jan Turek.

V neděli čeká Horaly od 16.30 hodin za umělého osvětlení zápas s Kometou Polička. V kontextu toho, že je Polička čtvrtá, potřebují Prachatičtí všechny tři body. Navíc je další víkend čeká těžký dvojboj. „Jedeme na sedmou Opavu a druhou Karvinou. Tam se moc neboduje. V posledním kole jedeme do Brna, které je jedenácté. Tam bychom chtěli vyhrát, i když se hraje na asfaltu, na který jsme si již odvykli. Ale šest bodů by mohla být jistota čtyřky a musíme pro dvě výhry udělat všechno,“ povzbuzuje tým Jan Turek.

Africké putování Tadeáše Šímy z Prachatic
Tadeáš jede Afrikou: Setkání s lékařem, co umí česky, a krokodýly