HBC Prachatice Highlanders – Orel České Budějovice 15:2 (4:2, 5:0, 6:0)

Horalové jako tradičně vstoupili do utkání velmi dobře a svůj úvodní nápor korunovali již ve druhé minutě vedoucí brankou z hole Kotlíka. Hosté, kteří přijeli v počtu sedmi statečných, ale naznačili, že se přijeli poprat o co nejlepší výsledek a z jednoho rychlého útoku brzy vyrovnali. Domácí tato branka trochu vyvedla z konceptu a diváci si na další museli počkat až do deváté minuty, kdy se trefil domácí Lang a o čtyřicet vteřin později znovu Kotlík – 3:1. Pak ale Pixa v domácí brance vyrobil při snaze rozehrát míček od zadního mantinelu nevídanou minelu, „namazal“ přímo mezi kruhy soupeři a ani tygřím skokem již situaci nezachránil – 3:2. Od této chvíle jako by domácí pochopili, že vítězství a body nepřijdou snadno, začali hrát zodpovědněji, zpřesnili kombinace a výsledkem byla na začátku 14. minuty branka z hole Sedláčka na 4:2.

Druhá třetina se již nesla v duchu místy až drtivé převahy domácího týmu a skóre utěšeně narůstalo. Postupně stříleli v 19. min. Markytán, o minutu později Kotlík završil svůj hattrick, ve 22. min. Bušek, ve 27. min. Švácha a ve 28. min. kapitán domácích Turek vytáhli skóre až na 9:2 a to ještě mnoho situací překombinovali a nebo zvonila konstrukce Rybníčkovy branky.

Poslední třetina začala ze strany domácích opět velmi svižně a ve 33. min. Květoň završil „desítku“. Pak Horalové zase trochu polevili a dovolili hostujícím Orlům několikrát nebezpečně ohrozit Pixu v domácí brance. Ten byl ale vždy pozorný a dával jistými zákroky zapomenout na minelu z úvodu utkání. Od 40. min. se znovu rozjel brankostroj Horalů naplno, když cíl našly střely Šváchy a Pražáka, ve 42. min. znovu Švácha svým třetím gólem zvýšil na 13:2 a v poslední minutě ještě M. Hnízdil a Turek dokonali předčasnou velikonoční pomlázku. Na konci utkání byl asi nejšťastnější brankář Orlů Rybníček, který toho měl evidentně plné zuby, když musel čelit 76 střeleckým pokusům Horalů a mnohokrát mu pomohla i branková konstrukce. I přes obdržených 15 branek byl ale oporou hostujícího týmu.

Horalové se tímto vítězstvím posunuli opět do čela 2. NHbL a k vítězství v základní části jim chybí velmi málo.

Góly a asistence domácích: 1:49 Kotlík (Bušek) 8:25 Lang (Hnízdil M.), 9:04 Kotlík (Švácha) 13:05 Sedláček (Květoň, Lang), 18:34 Markytán 19:56 Kotlík (Bušek) 22:20 Bušek (Kotlík), 26:35 Švácha (Markytán, Turek) 28:56 Turek (Markytán, Pražák), 32:05 Květoň (Sedláček) 39:49 Švácha (Turek) 39:57 Pražák (Markytán, Turek) 41:12 Švácha (Sitter) 44:35 Hnízdil M. (Sitter, Kotlík) 44:51 Turek (Markytán, Pražák).

Sestava Highlanders: T. Pixa (14/16) T. Repko – J. Švácha, J. Leffler, A. Bárta, M. Hnízdil – J. Markytán, J. Turek, O. Pražák, S. Květoň, J. Lang, K. Sedláček, J. Sitter, J. Kotlík, P. Bušek.

Josef Parkman