V dalším kole hokejbalové II. národní ligy cestovali prachatičtí Horalové do Pluhova Žďáru. Tamní Pivní hvězdy se nachází těsně pod hranicí play off. Aby si domácí udrželi naděje na prodloužení sezony, museli v tomto duelu nutně bodovat.

BS Pluhův Žďár – HBC Prachatice 1:13 (0:2, 1:6, 0:5). Hned po rozpačitém úvodu a pár minutách seznamování se s terénem se brankostroj Prachatic rozjel na plné obrátky. Skóre na světelné kostce žďárské arény se tak zastavilo až na hrozivé třináctce. Za zmínku stojí hattrick Jaromíra Kotlíka, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Dále první branka v dresu A týmu z hole dorostence Jana Uhlíře a první odchytaný zápas dalšího dorostence Matouše Turka.

Horalové si připsali další body, takže v jarní části zůstávají nadále neporaženi a v aktuální tabulce jsou na třetím místě. V dalším kole hostí Datly z Blatné.