II. NHBL muži jih: TJ Datels Blatná – HBC Prachatice Highlanders A 1:10 (0:3, 1:4, 0:3). Blatenští hokejbalisté i ve druhém nadstavbovém utkání vstřelili jedinou branku, což ani tentokrát nemohlo na bodový zisk stačit. Po porážce 1:4 minulý týden se Zliví tentokrát okleštěná sestava nestačila na prachatické Horaly, brankář Koubek musel lovit balonek ze sítě hned desetkrát. Prachatičtí tak pokračují na vítězné vlně a zůstávají na čele tabulky. Hosté šli do vedení v páté minutě zásluhou využité přesilovky Pavlem Valentou. O dvě minuty později přidal druhý zásah Petr Bárta a ještě do přestávky mířil do černého Radek Sitter. Domácí se poprvé a naposledy radovali v 17. minutě. To se prosadil Jindřich Matějka. Poté však přidali Prachatičtí v rozmezí dvou minut tři branky a bylo rozhodnuto. Trefovali se Jaromír Kotlík, Jaromír Markytán a Jiří Lang. Ještě před odchodem do šaten navíc skóroval podruhé Jaromír Kotlík. Poslední část nabídla ještě tři branky v podání Prachatic, kdy skórovali postupně Jaromír Markytán, V. Korous a Jiří Lang.

Sestava: T. Pixa (15/16) – J. Švácha, M. Dojčar, A. Bárta, P. Bušek, J. Sitter – J. Markytán, R. Sitter, J. Novák – P. Valenta, J. Kotlík, S. Květoň – J. Lang, K. Sedláček, V. Korous.

KHbL muži: Dranreb Nová Včelnice – HBC Prachatice Highlanders B 1:0 (1:0, 0:0, 0:0). K dalšímu veledůležitému souboji o zajištění jistoty účasti v „elitní šestce“ pro play off (při počtu 8 týmů v soutěži se snad však ani o elitě hovořit nedá) vyrazila prachatická záloha až do Nové Včelnice, kde ji čekal místní Dranreb, který bojuje o druhou příčku a nastoupil hned nečekaně s patnáctkou borců. Do sestavy Horalů se po delší odmlce vrátili Tomáš Janda a Michal Kadlec.

Utkání musel odřídit sám rozhodčí Novotný a svou úlohu zvládl. Z kraje zápasu se hosté usadili v útočné třetině, ale nebyli schopni pořádně vystřelit. Pak začali hrát domácí, ale jejich šance hatil jistý Kolka. Po úniku dva na jednoho mohli jít do vedení Horalové, ale Matouškovi před odkrytou brankou přeskočil na vlnitém asfaltu míček. O osudu utkání tak rozhodla 10. minuta a závar u brány hostí. Kolka nejprve přesunem v leže fantasticky chytil „prázdnou bránu“, pak už v kleče ještě dvě dorážky, ale ta další Petra Svitáka již, i s pomocí teče obránců, skončila za jeho zády – 1:0. Ve zbytku utkání byl hostujícím hráčům největším nepřítelem povrch, na kterém nebyli schopni kloudně vystřelit a když už, tak jejich pokusy letěly mimo bránu. K brankáři Mátlovi došlo jen 12 pokusů o střelu a jemu stačilo míček, který k němu „dolezl“, přikrýt. Velmi snadná nula. Horalům vše strašně trvalo a nic na tom nezměnilo ani 6 přesilovek, které měli k dispozici. To projektily Včelnických byly mnohem přesnější a nebezpečnější, ale mladík Kolka držel naději celý zápas, když několikrát zkazil gólovou radost domácím, kteří již zvedali ruce. V úvodu poslední třetiny neuznal rozhodčí domácím asi regulérní branku, ale to je nemuselo mrzet, když získali 3 body.

Trenér Študlar si spravedlivě nebral servítky: „Když najedete dvě stě kilometrů a vracíte se s prázdnou, tak to samozřejmě naštve. Naštvaní ale můžeme být hlavně sami na sebe. Za snahu, nasazení a bojovnost bychom si minimálně bod zasloužili, ale na to se nehraje! Herně i opticky byl zápas vyrovnaný, jediné, v čem domácí vynikali, byla střelba, a to rozhodlo. Zhýčkaní a rozmazlení plastem jsme nebyli schopni na nerovném povrchu ani při přesilovkách trefit bránu. Klobouk dolů před Jardou Kolkou, bylo neuvěřitelné, co dneska pochytal. Držel nás celý zápas! To, že k zápasu dorazí jen jeden rozhodčí, je jen další ukázkou toho, že je něco shnilého v hokejbalu jihočeském. A na mysl mi přichází písnička: Řekni, kam ty prachy za zápisné do soutěží jdou, co se s nima může stát?“

Sestava Horalů: Kolka (26/27), Študlar (v zápise jako hráč) – Eichner, V. Mráz, Trojan, Janda, Šmídmajer – P. Mráz, Bílý, Kott, Matoušek, Kadlec – Krotký, Hebík.

MČR starší žáci: HBC Prachatice Highlanders – SK Suchdol nad Lužnicí 4:1 (1:0, 1:1, 2:0). Do utkání nastupovali Horalíci s vědomím, že úspěšný výsledek je může posunout zase o kus blíže play off. Také pokyny trenéra Bednáře před utkáním nabádaly k opatrnosti a dobrému bránění klíčových hráčů Suchdola. To vše se odrazilo na obrazu hry. Více se bojovalo a pohledných akcí bylo pomálu. Domácí šli do vedení již ve třetí minutě utkání ale v dalším průběhu první třetiny se již k ničemu nebezpečnějšímu nedostali. Do druhé třetiny nastoupili domácí s odhodláním navýšit vedení a získat klid pro další průběh utkání. To se jim podařilo v 17. minutě a zdálo se že se utkání bude vyvíjet podle jejich představ. Hosté ale byli proti. V 19. minutě nejlepší hráč Suchdola a kapitán týmu Laurinc, který mimochodem skoro nestřídal, ale byl poměrně dobře bráněný, převzal míček ve svém pásmu, prošel i přes snahu několika bránících hráčů a chladnokrevně zavěsil. Domácí to nezlomilo a v závěru třetiny měli i několik šancí, z nichž největší neproměnil Veselý, který šel sám na brankáře. Poslední třetina již byla kdo z koho. Horalíci se začali stále více prosazovat a na klíčových hráčích Suchdola byla vidět únava. Ve 33. minutě se domácí trefili potřetí a v samotném závěru pak ještě jednou. Toto vítězství znamená, že při souhře okolností mohou Horalíci jít do play off dokonce z třetího místa. Vše ale rozhodnou poslední dvě kola základní části soutěže.

Branky domácích: 3. Jakš Adam (Šilhán), 17. Uhlíř Jan (Čertík), 33. Jakš Adam (Sedláček), 36. Kadlec Jiří.

Sestava: Turek (17/18), Dudla – Kadlec, Šilhán, Binka, Keresteš – Štěpánek Jiří, Sedláček, Štetina – Uhlíř, Čertík, Veselý – Jakš, Kahuda, Zimandl – Lácha, Plecer, Chlouba.

Josef Parkman