Program byl opravdu bohatý. Po dopolední siestě, rozdělání prasátka a přípravě sálu přišlo na řadu sportovní odpoledne. Nejdříve modelové utkání a poté miniturnaj, ve kterém se objevilo několik méně známých i známějších osobností naší bývalé hokejové scény. Po hokejbalu přišly na řadu penaltičky, ve kterých se rozhodovalo o konečném vítězi tohoto minisouboje.

Mezitím se na hokejbalovém hřišti odehrál historicky první trénink  týmu Horalek. Tréninkové jednotka pod vedením kouče Pavla Buška  byla opravdu tvrdá a hlavní trenér trestal jakoukoliv liknavost v přístupu. Večer se již rozproudila volná zábava a nouze nebyla ani o zajímavé taneční kreace. Akci, stejně jako celou sezonu, lze považovat za úspěšnou.

Zlomová a vpravdě historická, tak lze charakterizovat uplynulou sezonu. Po šestnáctiletém čekání na vybudování hokejbalového hřiště se hokejbalisté, kteří za tu dobu získali pro Prachatice nejeden vavřín, konečně dočkali, ale bohužel ne v Prachaticích. Po dohodě s obcí Žernovice a po zapojení se do úprav, aby hřiště odpovídalo řádům ČMSHb, konečně mohli hrát skoro doma – v Žernovicích.

Místní hřiště je soupeři hodnoceno jako jedno z nejlepších v kraji a hokejbalisty těší i velký zájem veřejnosti. I když je to trochu z ruky, sešel se na domácí utkání Horalů vždy značný počet příznivců, deset utkání v Žernovicích zhlédlo celkem 503 diváků. Zároveň se Horalové po několika hubených sezonách znovu představili mezi jihočeskou elitou v nejvyšší soutěži Oblastní lize a nevedli si vůbec špatně.

Páté místo po základní části s deseti vítězstvími a osmi prohrami při skóre 62:51 a 31 získanými body vedlo ke  splnění cíle – postupu do play off. V něm sice Horalové ve čtvrtfinále nepřešli přes svého soupeře, finalistu posledního ročníku Oblastní ligy, SK Tábor 0:3 na zápasy (4:5p, 4:5, 2:9), ale ve dvou ze třech utkání se svému soupeři minimálně vyrovnali. I přes vyřazení nakonec skončili na 5. místě stejně jako v základní části.

Na soupisce týmu se objevilo v sezoně 24 jmen, nejvíce utkání (23) odehráli M. Kadlec a kapitán J. Turek, který je po svém návratu do klubu tahounem týmu a v uplynulé sezoně byl nejlepším střelcem i nahrávačem (14+19). Nejtrestanějším hráčem klubu byl P. Bušek s 51 trestnými minutami, tým pak bral druhé místo v soutěži slušnosti s průměrem 13,4 trestné minuty na utkání. Brankář P. Študlar se umístil mezi brankáři na 5. místě s úspěšností zásahů 88,7%.
Uplynulá sezona nebyla jen Oblastní liga. Tým se s většími či menšími úspěchy zúčastnil několika turnajů. Ten nejhorší po všech stránkách absolvovali Horalové hned na začátku roku, 8. ledna v Plzni, ale daleko horší než výsledek bylo úmrtí skvělého kamaráda a výborného spoluhráče Honzy „Játra" Peška, který tragicky zahynul právě při návratu z tohoto turnaje. Tato událost silně poznamenala všechny, kteří ho znali a tým se ještě více semkl. Jako vzpomínku nosí všichni Horalové na svých nových dresech jeho hvězdné číslo 11.
Výčet dalších turnajů kterých se Horalové zúčastnili: 19.5. ve Zlaté Koruně 3. a 4. místo (6 účastníků), 26.5. v Deggendorfu na 10. ročníku mezinárodního turnaje 7. a 8. místo (11), 9.6. v Jihlavě na 12. ročníku tradičního charitativního turnaje 4. místo (10) a ještě 23.6. turnaj fanoušků Mountfieldu v Č. Budějovicích  za účasti extraligových hokejistů  2. místo.
V sobotu 14. července se uskutečnil  I. ročník memoriálu skvělého spoluhráče a úžasného kamaráda Honzy „Játra" Peška. Vzpomínkové akce na jeho počest se zúčastnili členové rodiny, spoluhráči z týmů, ve kterých „Jatýrko" působil, a jeho kamarádi. Prostě všichni ti, kteří měli tu čest a radost ho znát. Celkovým vítězem sportovního klání se stal tým Katel Farmers (zakladatelé hokejbalu v Prachaticích z r.1995 s věkovým průměrem 34,5 roku), ve kterém Honzík začal svou velice úspěšnou hokejbalovou kariéru a hráči dokázali že nic nezapomněli z hokejbalového umění. Na dalších místech se umístili Highlanders, CLUB 111, Tornádo Družba a Jocker Prachatice. Číslo 11, které Honza Pešek oblékal, bylo při příležitosti tohoto turnaje navždy vyřazeno ze sad dresů klubu.

Příprava na novou sezonu začne hned příští sobotu 28. července II. ročníkem Highlanders Cupu v Žernovicích, kde přislíbil na oplátku účast tým z Deggendorfu (Německo) a dalších 7 týmů z celé republiky, a bude pokračovat intenzivně 2x týdně včetně několikadenního soustředění v tradičním místě – Klášterském Mlýně. Počítá se také ještě s jedním nebo dvěma přáteláky. Klub do sezony 2012 – 13 přihlásil dvě družstva mužů (A a B) a jeden tým dorostu. Minimální cíl pro novou sezonu je opět postup do play off. Soutěže se rozběhnou jako již tradičně o druhém  zářijovém víkendu.

Highlanders budou hrát svá domácí utkání znovu v blízkých Žernovicích a očekávají nejméně stejnou podporu svých příznivců jako v sezoně minulé. Příznivci budou o dění opět informováni.

Josef Parkman