HBC Highlanders Prachatice – HBC Jtekt Svítkov Stars Pardubice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Horalové na soupeře vlétli už od úvodních minut a svého soupeře zatlačili hluboko do obranné třetiny. Souvislý tlak přinesl ovoce v podobě branky z hole Jaromíra Kotlíka, který tak v 11. minutě využil přesilovou hru. Hlavně tři mušketýři ze třetího útoku Horalů ve složení Kotlík – Turek – Sedláček dělali hostům problémy. Minutu před koncem prvního dějství se prosadil Karel Sedláček, který zpoza branky zasunul mezi nohy hostujícího gólmana.

Do druhé třetiny nastoupili domácí v podobném tempu, jako v té první. Bohužel, dlouho to Horalům nevydrželo, a tak následoval herní výpadek, který hosté neváhali potrestat využitou přesilovou hrou, když míček sklepl těsně před bezmocným Čapkem Tomáš Bureš – 2:1. A protože všechny další pokusy hostí ztroskotaly na skvělém Čapkovi, udrželi domácí jednobrankový náskok i do posledního dějství. V něm opět úřadovali domácí, kteří nechtěli nic ponechat náhodě. Pojistku přidal ve 34. minutě Radek Sitter a půl minuty před koncem utkání se prosadil i Jan Turek.

Až na výpadek ve druhé části předvedli Horalové celkem povedený výkon, svého soupeře přestříleli v poměru 41:25. Další víkend budou prachatičtí hokejbalisté hájit domácí neporazitelnost hned dvakrát. V sobotu proti Dobřanům a v neděli proti Přelouči.

HBC Prachatice