Ve finálové sérii na tři vítězné zápasy dojde na reprízu loňského finálového souboje. V něm se radovali hráči z Holubova, tentokrát jim to chtějí Horalové oplatit. Můžeme se těšit na zajímavou sérii. Na hřišti svého soupeře Prachatičtí na podzim vyhráli 4:1, jarní odvetu v domácím prostředí naopak prohráli2:3. A že dokáží Prachatičtí zahrát na nervy svých fanoušků, dokazují i zápasy z play off, kdy přešli 3:2 na zápasy ve čtvrtfinále přes Pluhův Žďár i v semifinále přes ŠD Písek.

A právě v sérii proti Písku již asi jen málokdo věřil, že by se za stavu 0:2 na zápasy mohl podařit obrat. Prachatičtí oba domácí zápasy prohráli, když dokázali dát gólmanovi Gábovi pouze jeden gól za devadesát minut čistého času. Pak přišly dvě výhry v Písku a závěrečný duel znovu doma. Ten se hrál za vydatného deště a proti Prachatickým se do brány Písku postavil reprezentační hokejový gólman Jakub Kovář. Přesto domácí zápas zvládli. „Bylo to vlastně poprvé, co jsem zažil Kubu jako brankáře. Ve dvou finále, které jsem absolvoval v dresu Zlivi, hrál Kuba v poli, nutno dodat, že si vedl velice dobře. Pro všechny to byl zážitek a také výzva, dát gól repre brankáři. Snažili jsme se na to, že je v brance Kuba, neohlížet, chtěli jsme hodně střílet, clonit a dorážet, což se také nakonec povedlo, protože první gól jsme dali asi až ze čtvrté dorážky. Kuba byl výborný, ale to i v prvních dvou zápasech David Gába a i náš brankář Repko zachytal skvěle a dovedl nás k vítězství,“ doplnil k sérii s Pískem kapitán prachatických hokejbalistů Jan Turek.

Nyní však již zraky všech hráčů i fanoušků směřují k zápasům s Betonovou Holubov. Prachatičtí mají za loňský rok soupeři opravdu co vracet. Finálovou sérii tehdy vyhrál Holubov přesvědčivě 3:0. Nejprve doma zvítězil 3:1 a 4:0, v Žernovicích, kde měli Horalové domácí hřiště, pak 4:1.

Diváci se mají určitě na co těšit. „Bude to asi opět dobývání branky soupeře, protože Betonova disponuje stejně kvalitním brankářem, jako byli Písečtí. Výhodou může být, že víme a máme zkušenost s tím, že to není rozhodující faktor. Nikdo není neprůstřelný a každý udělá chybu. A já pevně věřím, že naše dvojice gólmanů tuto sérii rozhodne v náš prospěch. Jinak se samozřejmě připravíme na kvalitní čtveřici velkých tvrdých beků a jejich nespočet lobů, kombinační a rychlou hru útoku s dobrým zakončením a velice dobře sehrané přesilovky, které budou zápasy rozhodovat,“ hledí k utkání Jan Turek.

A co bude podle domácích v sérii rozhodovat? „Kázeň, protože, jak už jsem poukázal, přesilovky má Betonova kvalitní a i my je umíme dobře sehrát. V neposlední řadě samozřejmě šíře kádru, efektivita v zakončení, výkon brankářů, bojovnost a vůle po vítězství. My do toho půjdeme naplno, na domácím hřišti s velkou podporou našich fanoušků. Pevně věřím, že si tentokrát titul nenecháme vzít,“ burcoval tým jeho kapitán.

Na závěrečnou sérii se samozřejmě připravují i Holubovští a kůži neprodají lacino. „Dá se očekávat velmi vyrovnaná série, která nemá favorita. Prachatičtí s vidinou vytouženého titulu vyztužili svou sestavu o extraligové a prvoligové hráče z Kladna resp. Berouna, kteří jsou na hřišti hodně znát a prakticky rozhodují zápasy Horalů. K tomu připočtěme několik hokejistů z Vimperku. Betonáři však mají k dispozici také velmi kvalitní kádr v čele s uzdraveným triem Dašek – Kaše – Vacek a rádi by dovršili zisk zlatého hattricku. Podaří se jim to? Nebo jim jejich plány Horalové pokazí? Odpověď na tuto otázku nám přinesou následující týdny plné špičkového hokejbalu a toho nejlepšího, co může aktuálně jihočeská nejvyšší soutěž nabídnout,“ vzkazují domácím i všem fanouškům hokejbalisté Betonovy na svém webu.